avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1011 soluții astăzi
Forum Activitate voicuflorentina83

Activitate voicuflorentina83

Răspuns la discuția reorientare profesionala
Am terminat in cadrul Universitatii de Stiinte Agronomice si Maedicina Veterinara dar Facultatea e incadrata la inginerie civila , deci cred ca as putea sa continui ca coordonator in materie de securitate si sanatate pe santier.
Va multumesc!

Răspuns la discuția reorientare profesionala
si ssm si psi deoarece confider ca e mai usor sa faci contract cu o firma daca te ocupi de amandoua!
Buna ziua,
Sunt inginet in imbunatatiri funciare si in concluzie somer cu diploma :) ...as vrea sa ma reprofilez si sa-mi deschid un pfa (sau o alta forma de acest tip care e mai convenabila) pentru ssm si psi ....ce cursuri ar trebui sa urmez si care ar fi pasii de urmat!
Va multumesc tare mult si va doresc o zi frumoasa!
Va multumesc din suflet!
voicuflorentina83 a scris:

Dar am doar 11 luni inainte de concediu medical...


Si daca as mai merge acum la servici inca o luna as putea sa beneficiez apoi de somaj?
Dar am doar 11 luni inainte de concediu medical...
Buna ziua...
Luna aceasta pe data de 23 face fiul meu 2 ani si ar trebui sa ma intorc la munca numai ca acestia deja au alta secretara si nu ar mai vrea sa ma intorc eu ( nuci eu nu as vrea sa ma intorc mai ales ca ei nu ma mai vor) dar ar vrea sa ma bage in somaj. Inainte de a lucra aici am fost angajata in alta parte 2 ani apoi din febroarie pana pe 10 octombrie 2009 nu am mai lucrat deoarece m-am mutat in alt oras si a fost mai greu de gasit de munca ....din 10 octombrie pana pe 05 septembrie 2010 am muncit cu carte de munca la aceasta firma, din 5 septembrie intrand in concediu medical (din cauza sarcinii) dupa care am ramas in concediu de crestere al copilului.
Intrebarea mea este daca exista vreo posibilitate de a intra in somaj (macar pentru 6 lunI).
Va multumesc!
Buna dimineata,
sunt in concediu de crestere al copilului ( mai am pana in decembrie concediu) si am auzi ca nu ar ma fii obligati angajatorii sa te primeasca inapoi la vechiul loc de munca.
As dori sa stiu daca este adevarat si daca da, voi putea beneficia de somaj in caz ca nu gasesc imediat altceva de munca?
Va multumesc!
Buna ziua,
Am un baietel de 1 an si 2 luni si as vrea sa mai fac un bebe si sunt inca 10 luni in concediu de crestere al copilului.
Daca reusesc sa raman insarcinata ce conditii trebuie sa indeplinesc si care sunt procedurile ce trebuiesc indeplinite pentru a beneficia de banutii de crestere al copilului.
Va multumec!
Răspuns la discuția Afacere handmade
Multumesc tare mult de ajutor!