avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 922 soluții astăzi
Forum Activitate gaby_flo

Activitate gaby_flo

Răspuns la discuția Furt din magazin
si amenda administrativa este in valoare de 300 ron?stiu ca e prima oara cand ii se fac poze si ii se iau amprentele...
va multumesc
AM O CUNOSTINTA CARE A FURAT UN RUJ dintr-un hipermarket,iar apoi a fost luata la sectie unde a dat declaratie si i s-au facut poze si ii s-au luat amprente.o sa ii faca dosar penal?
va multumesc
Răspuns la discuția drept penal
va multumesc pentru raspuns.am auzit de cazier ca se sterge in 6 luni.se sterge cu interventie la politie?sau singur?
Discuție drept penal
se poate ca complicele sa aiba aceeasi vina ca autorul?daca ne face dosar penal sau cazier se poate sterge in timp si cum?care e procedura?va multumesc
Discuție drept penal
pot lua o amenda mare?
Răspuns la discuția buna ziua
nu imi pot permite un avocat,tocmai de aceea v-am cerut dumneavoastra un sfat.va multumesc
Răspuns la discuția buna ziua
revin cu o intrebare: daca am semnat ca sunt de acord cu testul poligraf si ma cheama sa il fac pot refuza spunand ca nu vad rostul lui deoarece nu este admis in proba de istanta?
Daca telefoanele au fost restituite si persoana nu vrea sa mearga mai departe putem primi doar o amenda?sau pol.care ne-a luat declaratii poate merge cu noi mai departe?ca ne ameninta ca ne da in judecata
va multumesc inca o data celor ce ati raspuns mesajelor mele
Răspuns la discuția buna ziua
la furt sau complice de furt(2 tel mobile) se poate primi doar amenda?e prima abatere
Răspuns la discuția buna ziua
va multumesc mult pentru informatii.m-ar interesa ce amenda as putea primi?sau pot primi altceva?
Discuție buna ziua
am o intrebare:am fost complice la un furt de telefoane,telefoanele le-am pastrat la prietenul meu in masina si fata care le-a furat ne-a cerut bani si noi am dat.eu si prietenul meu am declarat ca ea a luat geanta cu telefoanele dar ea ne acuza pe noi.domnul politist care ne-a luat declaratie a zis ca cineva minte si ca trebuie sa ne duca la testul poligraf.noi locuim in provincie,o sa ne duca la poligraf?ce putem pati?