avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1233 soluții astăzi
Forum Activitate sandu milica

Activitate sandu milica

Discuție pasaport
buna pot face pasaport unui minor dupa ce am avut incredintare sa prin hoterare definitiva irevocabila fara acordul tatalui (nu suntem casatoriti ) si ce acte trebuie sa prezint unde se fac pasapoartele trebuie sa prezint si hotararea ? va multumesc anticipat pt raspuns :(
Răspuns la discuția un sfat bun
pentru ca bunici si tatal iau spus despre mine lucruri foarte rele : ca eu vreau sal omor ,sal vind in italia ca nui vreau binele ca nu sunt mama lui mai multe cuvinte si copilul este speriat de mine dar orcum copilul vorbea cu mine pana cind nu am inceput procesul pt incredintare dupa aceia copilul era schimbat si nu vorbea cum vorbea inainte .
Răspuns la discuția un sfat bun
da mia fost incredintat mie cu hotarare definitiva si irevocabila dar minorul nu vrea sa vie cu mine (tatal si bunici ) minorul are 8 ani
Discuție un sfat bun
buna ziua daca executorul nu poate sa ia minorul cu forta eu pot sa chem asistenti sociali sau protectia copilului pt ma ajuta sal iau de acolo.copilul stie deja ca trebuie sa vie politia sal ie pt ca asa ìi spun bunici ca eu vin sal iau pt ca vreau sal vand eu nu vreau sal speri dar tatal ìi spune ca daca vine cu mine eu il omor si ìl vind in italia va vine sa credeti cei spune idiotul ala il sperie ca copilul sa se sperie de mine datimi un sfat bun ca eu sunt aici in italia si nu stiu ca sa fac cand se termina recursul cum sami ieu copilul de acolo va rog
buna seara daca executorul nu poate sa ia minorul cu forta eu pot sa chem asistenti sociali sau protectia copilului pt ma ajuta sal iau de acolo.copilul stie deja ca trebuie sa vie politia sal ie pt ca asa ìi spun bunici ca eu vin sal iau pt ca vreau sal vand eu nu vreau sal speri dar tatal ìi spune ca daca vine cu mine eu il omor si ìl vind in italia va vine sa credeti cei spune idiotul ala il sperie ca copilul sa se sperie de mine datimi un sfat bun ca eu sunt aici in italia si nu stiu ca sa fac cand se termina recursul cum sami ieu copilul de acolo va rogX-(
atunci incerc sal iau legea nu ma pedepseste cu nimic ? eu incerc
credeti ca psihologul poate sal ajute pe minor sa inteleaga situatia legea nu pedepseste cu nimic aceste persone ca il traumatizeaza pe copil toata ziua cu vorbe urate si ca mama sa nu poate sai explice cum stau lucrurile eu incerc toate zilele sal sun si sai spun ca nu lam lasat singur si nu lam abandonat asa cum spun bunici si tatal sper din inima ca daca copilul este scos din acea casa pot sai vorbesc dar nu trebuie sa satie nimemi cu el nici tatal nici bunici pentru ca copilul se bloceaza si nu mai vorbeste cu nimemi pt ca este amenintat sa nu vorbeasca cu mine si sa nu spuie ceia ce bunici si tatal ìi spun despre mine va intreb pot sal iau eu fara ca tatal sa stie dupa ce am avut incredintarea definitiva si irevocbila?
buna executorul judecatoresc in un caz de incredintere minor de 8 ani a mamei sale ce face ? daca minorul nu este de acord sa se duca la mama sa la care a fost incredintat cu hotarare definitiva si irevocabila pt ca tatal si bunici lau invatat sa nu se duca la mama sa executorul in acest caz ce face procede fara sa tie cont de parerea minorului . tatal minorlui ia spus cuvinte foarte urate si minorul nu vrea sa ma vada am avut increditarea sa dar nu stiu cum sa ma comport in acest caz eu oricum nu dau vina minorului il vreau cu toata inima sa vie sa stea cu mine dar minorul este putin speriat cum trebuie sa ma comport?va multumesc :((
buna ziua ajutatima sa inteleg cu hotararea judecatoreasca nu mio da judecatorul hotararea definitiva si irevocabila sau trebuie sa o ceara avocatul meu in recursul care il face acum fostul meu sot va explic : am terminat eu apelul si lam castigat hotararea nu este inca ajunsa cand ajunge trebuie sa ajunga definitiva si irevocabila sau cand se termina recursul eu acum va scriu di italia avocatul meu este in vacanta si nu pot sa o deranjez de aceia va cer voua toate aceste informatii va multumesc tare mult pt rabdare astept raspunsul dumneavoastra:sorry:
atunci ce pot sa fac eu ca fostul sot sa numi mai faca nici un proces?sa am eu definitiv minorul multumesc pr raspuns