avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1019 soluții astăzi
Forum Activitate ana-maria31

Activitate ana-maria31

Răspuns la discuția Noul cod de procedura penala !
va multumesc..cred ca coul cod de procedura penala nu va intra curand ....pe mine m-ar interesa 215 art 1 ,2,3,si 5 cele mai nenorocite?care ar fii incadrarea in noul cod de procedura penala
Răspuns la discuția mica reforma
singura ei scapare era sa faca 10 copii in fiecare an adica minimul de pedeapsa ca sa ii se prescrie mandatul daca reusea sa faca copii in fiecare an sa ramana insarcinata nu mai facea nici un an de puscarie ..pacat de ea intereseaza-te daca poate sa mai faca intrerupere decat sa mai stea 7 anii mai bine mai face copii si se prescrie ,dar stii ceva de noul cod?ai auzit ceva ?ai un id de messenger?
Răspuns la discuția mica reforma
naspa rau dar stii ce iti pot spune doar sa incerci sa faci revizuirea dosarului,dar daca este mandatul este definitiv este foarte greu la noi in romania mai ales daca nu ai pe cineva cu putere ca sa te sustina ,o pila ca la noi sunt pilele si banii eu il am pe fratele meu care este arestat de 1 an de zile si are aceeasi incadrare ca a sotului dumneavoastra 10-20 si tot incerc sa aflu cand intra in vigoare ca se beneficiaza de pedepse mai mici daca nu esti definitiv ,singura chestie de care beneficiaza sotul dumneavostra este ca va executa cu 6 lunii la an ,din ceea ce am citit eu in noul cod de procedura penala
Discuție mica reforma !!
ce se stie despre ea ...cand intra in vigoare?
Răspuns la discuția mica reforma
mai are de executat 3 ani si 7 luni?
Răspuns la discuția mica reforma si inselaciunea
scuze pe data de 26-10-2010 cand ati precizat dumneavoastra in acel mesaj este vorba de noul cod de procedura penala?care a intra in monitorul oficial am si eu un frate care este arestat pentru inselaciune ..si are o incadrare foarte mare 10-20 si sunt disperata ca sa stiu poate are vreo sansa cu noul cod la o pedeapsa mult mai mica decat minimul de 10 :((
Stie cineva noul cod de procedura penala cand intra in vigoare?am vazut pe forum cineva spunea ca a intrat pe data de 26-10-2010 in monitorul oficial ?
el tot ce trebuie sa faca sa de-a in gat cum s-ar zice sa le de -a probe lor ...sa spuna cine le-a dat drogurile .......de unde a plecat cine le-a vandut ca stiia si el ce face iti dai seama dar bani sunt de vina dai naibi de banii ca iti ia mintile la un transport se ia cat munceste la noi oamenii 10 ani aasta a fost dar ce poti face nimik trebuie sa il astepti ca va venii ce a luat politia vine inapoii mai rau ce ia popa fratele meu cat de curand va fii condamnat pentru inselaciune cu incadrare 10-20 minimul este 10 crezi ca putem face ceva
deci nu stii sigur daca este arestat suna la ambasada si intereseaza-te daca este arestat ...1 ......si incearca si la politie in orasul unde locuiesti ca ei sunt instiintati de persoanele din afara ce persoane sunt arestate vei stii sigur si cere adresa de la penitenciar la ambasada ca sa poti sa iti scrii cu el aveti grija ce scrieti scrisorile sunt trecute printr-o masina si inchise cum sunt iti copiaza tot continutul sa nu ii faci rau lui .....si chiar el sa recunoasca ....daca il condamna il poti aduce repatrierea asea se numeste dar nu il repatriaza imediat
Răspuns la discuția MICA REFORMA ???
si noi asteptam acelasi lucru cu noul cod de procedura penala ....dar va mai dura nu se stie daca va intra pana in 2012-2013 astep si eu cu nerabdare ,va beneficia sa execute cu 6 luni la an arest domiciliar dar iti spun ca nu va fii curand ca nu s-a votat inca lege nu se mai vb nimik de ea ...