avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Activitate MARA MALINA

Activitate MARA MALINA

Buna ziua,
Va multumesc pentru raspunsuri..
O zi buna!
Buna ziua,
Se poate va rog, un raspuns?
Multumesc!
Buna ziua,
Ma puteti ajuta cu un raspuns, va rog.....de ce trebuie sa complectez declaratie de avere daca sunt asistent sef in spital pe sectia de orl. Mentionez ca nu sunt functionar public.
Multumesc!
Buna ziua,
Sunt incadrata ca asistent principal la DSP, vreau sa stiu daca pot solicita spor de incordare psihica si daca da, in baza carei legi? Mi s-a spus ca "noi avem sporul bagat in salariu"....Mentionez ca insp. sanitara de stat, din cadrul DSP-ului, primeste acest spor.
Daca am dreptul la acest spor, cum trebuie sa-mi sustin mai concret interesul...legal?
Multumesc anticipat !
Am inteles tot aici pe site ca daca la alte mentiuni sunt trecute "plangeri" de genul acesta procesul verbal este nul....
Va rog ajutati-ma cu lamuriri daca se poate...Multumesc
Buna ziua,
ce sanse am de castig daca fac plangere in cele 15 zile?....oare nu ma lupt cu morile de vant?
Cu multumiri.
Buna seara,
Pot face ceva ca sa mi se anuleze o amenda de circulatie?...Am fost surprinsi de radar in circulatie, nu a fost viteza mare dar suficient pentru a primi amenda. La tv. au tot zis ca nu dau drumul la radar in timpul mersului, doar stationar.... La solicitarea de catre noi a certificatului de verificare metrologica a aparatului radar si a atestatului de operator radar, agentul a refuzat sa le prezinte, (a zis: "vor fi prezentate in instanta"...fapt consemnat de altfel si in procesul verbal...Puteti sa-mi spuneti daca se mai poate face ceva.
Cu multumiri!
la politie trebuie sa fac dovada cu inregistrare ca sa demareze cercetarile....iar eu nu am asa ceva din nefericire
Ce trebuie să fac ca să aflu cine m-a sunat pe mobil cu numar ascuns noaptea.
Vreau să stiu pentru că a vorbit foarte urât şi m-au deranjat atât ora târzie cât şi limbajul.
Mulţumesc mult tuturor pentru răspunsuri.... m-au ajutat