avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Activitate irina_vasea

Activitate irina_vasea

multumesc pentru precizari, chiar ma voi uita pe contract si va tin la curent
am inteles , va multumesc mult pentru raspunsuri, mi-au fost de real ajutor tinand cont si de faptul ca nici nu prea vroiam sa il ajut datorita faptului ca il stiu ca fiind rau platnic (am mai avut niste bani dati cu imprumut la el si tare greu i-am mai vazut inapoi )
buna tuturor , am nevoie inca o data de ajutorul expertilor , am luat un apartament cu ipoteca pe 25 de ani si acum ma roaga o ruda sa isi faca firma ( crescator de albine) cu sediul pe apartament, intrebarea mea este daca se poate si ce risc eu in calitate de proprietar daca el da faliment sau are alte probleme cu legea . multumesc anticipat :(:">
stie careva daca de la 1 ianuarie a crescut si aceasta indemnizatie? ma refer daca a crescut indicatorul social de referinta
Răspuns la discuția Data iesirii la pensie
revin cu o intrebare pt mama : nascuta pe 19 septembrie 1958 cu 33 ani vechime ( 17 ani grupa a 2-a de munca ) si cu 5 copii cam ce sanse ar avea la pensie( anticipata sau anticipata partial) ?
Răspuns la discuția Data iesirii la pensie
cei 8 ani de vechime cu grupa de munca nu se iau in considerare, adica nu ii aduc nici un avantaj?
Răspuns la discuția Data iesirii la pensie
o intrebare asemanatoare am si eu pt tatal meu...nascut in 13 aprilie 1951 cu 41 ani vechime din care 8 ani cu grupa de munca cam pe cand ar putea iesi la pensie anticipata fara penalizare?
Răspuns la discuția ajutor incalzire
adica as putea sa nu anexez copie dupa certificatul de casatorie si sa declar ca sunt o mama singura cu 2 copii? nu m-ar deranja doar ca ... nu stiu cum sa zic mi se pare cam ciudat... si ideea nu e chiar rea... :(
am si eu o nelamurire...vreau sa depun dosarul pt acordarea subventiei pt incalzire dar sotul meu nu are pe buletin aceeasi adresa cu mine... eu am adresa unde locuim si pt care cerem subventia di dosarul il fac pe numele meu. intrebarea mea este daca imi poate fi refuzat dosarul pe motiv ca sotul nu figureaza la aceeasi adresa cu mine?
Răspuns la discuția Somaj dupa CCC
am reusit luni si am depus dosarul de somaj la fortele de munca. a fost chiar mai simplu decat m-am asteptat...m-am prezentat la firma am vorbit cu fetele la resurse umane si au zis ca daca asta e dorinta mea se rezolva da tre sa umblu eu pe la fortele de munca, ele mi-au inchis cartea de munca mi-au completat adeverinta( pe care doamnele de la fortele de munca mi-au intrors-o de 3 ori inapoi)...si cam asta a fost tot...fara preaviz ...fara salar" compensator" sa merg pe 20 oct sa imi iau carnetul de somer si cartea de munca. multumesc inca o data celor care mi-au raspuns cand am avut nevoie...