Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ajutor incalzire
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ajutor incalzire

am si eu o nelamurire...vreau sa depun dosarul pt acordarea subventiei pt incalzire dar sotul meu nu are pe buletin aceeasi adresa cu mine... eu am adresa unde locuim si pt care cerem subventia di dosarul il fac pe numele meu. intrebarea mea este daca imi poate fi refuzat dosarul pe motiv ca sotul nu figureaza la aceeasi adresa cu mine?
Puteti face dosarul numai cu dvs. , avand in vedere faptul ca sotul nu are domiciliul inscris ( acelasi cu al dvs.) ... insa nu cred ca e cazul .... Autoritatile locale pot dispune efectuarea unei anchete sociale caz in care se va vedea / constata situatia de fapt ....
adica as putea sa nu anexez copie dupa certificatul de casatorie si sa declar ca sunt o mama singura cu 2 copii? nu m-ar deranja doar ca ... nu stiu cum sa zic mi se pare cam ciudat... si ideea nu e chiar rea... :(