avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 281 soluții astăzi
Forum Activitate primesc

Activitate primesc

titlul de proprietate pe casa si terenul ce i-au apartinut parintilor . mentionez ca nu a fost ridicat nici odata de la primarie ce trebuie sa fac pentru a intra in posesia lui ?
de la primarie mi sa spus ca pt a lua certificatul de proprietate e nevoie de legea 24 asa este ? daca da de ce acte e nevoie si daca se obtine titlul de proprietate numai prin tribunal?
au decedat ambi parinti mama anul acesta ei nu au ridicat titlul de proprietate de la primarie mi s-a spus ca trebuie sa dau primaria in judecata .daca este asa ce acte sunt necesare si daca se poate face si succesiunea multumesc ///
tata decedat de 5 ani, mama anul acesta , ce pasi trebuiesc facuti pentru a intra in posesia titlului de proprietate ,ca dupa asta sa dezbatem succeciunea.
un parinte a decedat in anul 2005 iar al doilea pe 31 martie 2010 , dar nu au ridicat cind au fost in viata titlul de proprietate de la primaria din sat.cum pot obtine titlul de proprietate, document necesar pentru intocmirea dosarului de succesiune .Multumesc.
au decedat ambi parinti si frate nu a fost ridicat titlul de proprietate iar de la primarie au spus ca nu-l pot ridica trebuie pentru succesiune deoarece fratele meu decedat are 2 copii ce trebuie sa fac