avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 346 soluții astăzi
Forum Activitate eugenpetrisor

Activitate eugenpetrisor

doi frati au act pe o casa,jumatate unu,jumatate celalalt. unu dintre frati face act de vanzare-cumparare unui nepot al sau fara ca celalalt frate sa isi dea acordul,dar ii face act de vanzare-cumparare pe partea sa de casa.se poate acest lucru,fara ca celalalt frate sa isi dea acordul? va multumesc anticipat pt raspuns.
am un car ifn pe care l-am facut in 2009 si in martie 2010 mi-a venit titlu executoriu ca nu am platit nici o rata .de atunci mi s-a facut poprie pe salariu la scoala cate 5 milioane,cate 2milioane pana in 31 august cand la 1 septembrie m-am mutat la alta scoala.directorul de la scoala unde il facusem ceareul a spus la ceareu ca m-am mutat la alta scoala si cei de la ceareu mi-au trimis la noua scoala instiintare sa imi faca poprire pe tot salariu pana la achitarea sumei. eu nu am facut ceareu pe scoala unde sunt acum . e corect sa imi faca poprire pe noua scoala unde sunt de abia o saptamana si pe tot salariu. multumesc anticipat
am o rata la un car ifn.am depus somajul din septembrie.poate solicita de la car ifn sa imi faca poprire pe somaj a ratei lunare. va multumesc anticipat.
Discuție rca casco
masina luata in leasing trece pe teritoriul italiei si face accident,vinovat este un cetatean italian. se duce cu asigurarea tot a ei sa o repare,avand incheiata rca casco in tara. de ce nu poate sa o repare in italia pe asigurarea ei casco ,si trebuie sa plateasca cash.suntem totusi in ue. multumesc anticipat pt raspuns