avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 748 soluții astăzi
Forum Activitate compaqqq

Activitate compaqqq

am uitat sa va intreb cu bunurile ce se intampla cu ele de exemplu casa multumesc
multumesc mult pt informatii:)
poi eu am platit 25 de ani ca sa prelungesc contractul ce pot face ca sa devin proprietar pt pe casa am act de proprietate
Concesionarea terenurilor pentru construcţii
legea-50-199

buna ziua , am 500 mp2 concesionati de primarie pe care am construit o casa ,acum concesiunea se aproprie de sfarsit as vrea sa stiu ce se intampla devin proprietar si pe teren sau ...:D? multumesc anticipat


Buna ziua ce pot face cei care nu promoveaza examenul de absolvire inm a doua oara sau celelalte examene care sunt dupa absolvire nu mai au nici o sansa ?
buna ziua dupa aproape 4 ani in care am nu am platit niste amenzi acum am primit de la primarie o instiintare de plata cu urmatoarele: va invitam ca in termen de 15 zile de la primirea prezentei sa achitati sumele ...... pt care a expirat termenul legal de plata
am aprecia daca sumele datorate ar fi platite cat mai curand posibil ,limitand astfel acumularea de majorari de intarziere =D>
Intrebarea mea este ce se poate intampla daca nu platesc chiar se pot aplica majorari doar sunt amenzi de circulatie pt si cand se prescriu ? va multumesc mult astept raspunsul dumneavoastra
Discuție Concesiunea
Buna ziua am cumparat o casa care avea terenul concesionat acuma concesiunea pe teren e pe numele meu pe 25 de ani si am platit-o 10 ani intrebarea mea este daca la sfarsitul contractului de concesiune voi deveni proprietar pe teren .P.S . nu pot sa cumpar terenul ca sa termin odata cu concesiunea aceasta. multumesc.:D
Bună as dori sa stiu daca amenzile de circulatie care sunt neplatite ar afecta cazierul fiscal va multumesc anticipat:D