avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 234 soluții astăzi
Forum Activitate CRIBDILEAN JEAN

Activitate CRIBDILEAN JEAN

Nu stiu daca am fost bine inteles, dar in scadentar am pozitie de valoare reziduala care mi se calculeaza la rata pe care o platesc lunar.
dar aceasta valoare reziduala este inclusa in ratele lunare!
Buna,asi dori sa intreb si eu pe cineva care cunoaste problemele legate de leasing auto,si anume:-daca vreau sa achit anticipat valoarea totala a unui leasing auto, trebuie sa achit si tva la factura proforma,sau as putea achita la sediul firmei la caserie valoarea ce mi-a mai ramas fara tva.Mentionez ca leasingul eeste pe persoana fizica. Totodata ,spuneti-mi va rog daca valorea reziduala se scade din suma totala care o platesc,sau voi primi la incheierea platii totale, suma ce reprezinta valoarea reziduala.
Da,am omis sa va spun ca detin acte de proprietate pe garaj, precum si act de cadastru si extras carte funciara.
As dori sa iau un credit pe un termen de 1 an si sa pun gaj un garaj su b bloc. Mentionez ca garajul este dotat cu aer conditiont ,este izolat cu polistiren pe toata suprafata interioara, are apa curenta,gresie, faianta,neoane pentru iluminat, usa dubla (una termopan si cealalta de exterior). Suprafata esre de 18m patrati. Va rog ajutati-ma cu vreun sfat sau ceva legal daca cunoasteti.
Răspuns la discuția probleme cu banca ajutor
CHIAR SI CATE 10 LEI DACA PLATITI ESTE BINE,DEOARECE SANTETI CONSIDERATA BUN PLATNICA SI NU AU CE SA VA FACA,PANA REUSITI SA VA ANGAJATI .DUPA ACEEA PLATITI CAT DORITI DAR NU LASATI NICI O LUNA NEPLATITA.
Răspuns la discuția Refuz recoltare probe biologice
In cel mai fericit caz poti primii o condamnare de 2 luni inchisoare cu suspendare si anularea carnetului de conducere.Dupa 1 an de la pronuntarea sentintei vei putea sa te inscri din nou la examen.