avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 443 soluții astăzi
Forum Activitate baltag

Activitate baltag

buna seara am o hotarire definitiva si irevocabila intrun proces cu recuperarea drepturi banesti am pus executor judecatoresc si firma respectiva vazind ca are sehestru pe conturi a depus contestatie pt oprirea executarii si contesta si hotarirea definitiva si vor ca aceasta sa fie shimbata in urma altui proces decizia finala a fost luata de curtea de apel galati cu titlu definitiv si irevocabil . se poate anula aceasta hotarire si ce am de facut eventual? va multumesc anticipat
Răspuns la discuția onorariu executor
va multumesc mult de tot
Răspuns la discuția onorariu executor
va multumesc cam cit ar fi onorariul executorului in situatia mea ?
Răspuns la discuția onorariu executor
buna seara am terminat un proces cu o firma la care am lucrat pentru drepturi banesti neacordate la timp instanta mia dat sentinta favorabila cu drept de recurs in 10 zile au trecut 30 zile de la comunicare si nu au depus nici un recurs cum ma idrumati sa mi pot lua banii de la ei cam 2800e va multumesc
Răspuns la discuția intrebare
am avut contract de munca pe prioada de 2 luni si mi sa prelungit cu art 81 lit b dar nu stiu daca este tot pe perioada deterninata sau nu ei miau spus ca e nedeterminat este adevarat asta este semnificatia art81 litb ? multumesc pt intelegere
Discuție intrebare
prelungirea contr de munca cu art 81 lit b este pe durata determinata sau nedeterminata
Răspuns la discuția intrebare
va multumesc foarte mult pt raspuns
Discuție intrebare
daca in contractul de munca este stipulata o diurna de 50 euro la zi si plata se face la km cum trebuie sa procedez sa mi recapat dreptul de ami lua diurna intreaga? va multumesc
mai precizez ca mi s a impus sa mi dau demisia in termen de 3 zile daca nu imi desface contractul de munca disciplinar fara motive intemeiate spunind ca nu mai are nevoie de prestatia mea .ce sa fac in cazul asta ? multumesc anticipat