avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 891 soluții astăzi
Forum Activitate gabriela09

Activitate gabriela09

Răspuns la discuția Testament
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
certificatul este un act neatacabil?
gabriela09 a scris:

care este salariu unui educator debutant cu studii medii M intr-o cresa de stat in afara de vechimea peroanei respective.multumesc


Răspuns la discuția mostenire
gabriela09 a scris:

as mai avea o intrebare.........daca ne revine 1/3 din mostenire de ce unchii mei sustin sus si tare ca nu avem dreptul la mostenire pt ca in anul ....bunica a vandut o casa in bucuresti si chipurile ne-a dat niste bani care bunicul meu i-a enumerat intr-un testament (las fiicei mele....casa in bucuresti )care noi nu stim daca i-a dat sau nu bani pe casa sau a fost doar un avans.cum pot proceda pt ca noi sunt mostenitoare in actele casei si pamantului dar ei vor sa ne ajute un pic adica sa nu ii dam in judecata.mentionez casa era a bunici pana sa fie maritata nu a bunicului cum a facut el testamentul care la prima succesiune a bunicului nu a fost valabil. multumesc



Răspuns la discuția mostenire
imi raspunde si mie cine ?????
se poate ataca o donatie facut unui copil daca propietara donatie scoate un act medical din care rezulta deplinatatea facultatilor mintale.donatie costa cam cat actele de vanzare-cumparare sau mai putin.multumesc...........
Răspuns la discuția intrebare despre studii
dar cand te duci la un concurs specifica de lunga durata sau scurta durata si nu te angajeaza.
care este salariu unui educator debutant cu studii medii M intr-o cresa de stat in afara de vechimea peroanei respective.multumesc
Răspuns la discuția mostenire
as mai avea o intrebare.........daca ne revine 1/3 din mostenire de ce unchii mei sustin sus si tare ca nu avem dreptul la mostenire pt ca in anul ....bunica a vandut o casa in bucuresti si chipurile ne-a dat niste bani care bunicul meu i-a enumerat intr-un testament (las fiicei mele....casa in bucuresti )care noi nu stim daca i-a dat sau nu bani pe casa sau a fost doar un avans.cum pot proceda pt ca noi sunt mostenitoare in actele casei si pamantului dar ei vor sa ne ajute un pic adica sa nu ii dam in judecata.mentionez casa era a bunici pana sa fie maritata nu a bunicului cum a facut el testamentul care la prima succesiune a bunicului nu a fost valabil. multumesc
Răspuns la discuția pensie de urmas
dar pe unde a intrebat juristii, avocati toti i-au spus sa se casatoreasca ca ia pensie de urmas sau cu martorii la avocat ca a trait in concubinaj atatia ani si ia pensie fara nici o problema este legal .
Discuție mostenire
se poate ataca un testament facut in fata notarului daca persoana respectiva aduce o adeverinta ca este in deplinatatea facultatilor mintale?