avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1947 soluții astăzi
Forum Activitate sevcorom

Activitate sevcorom

Am un auto pe firma. Pot sa-l vind unei persoane fizice pentru obtinerea unui voucher pentru programul Rabla 2016
Răspuns la discuția Obligativitate diriginte santier
Legea 10 privind calitatea in constructii.Dar daca nu aveti cunostinte tehnice de constructii luati-va un consultant. Costurile suplimentare cu acesta va acopera daunele pe care le puteti avea din cauza unui constructor prost.
Am iesit la pensie anticipat in nov. 2011.
La stabilirea pensiei nu au luat in calcul si veniturile realizate in acord global sau veniturile din prime, cu toate ca au fost folosite la calculul contributiei la pensie.Intrebarea mea este: pot cere in instanta recalcularea pensiei
Mentionez ca am facut contestatie la primirea deciziei de pensionare. Am primit raspuns negativ acum dupa mai bine de un an si jumatate de la "Comisia Centrala de Contestatii" . In termen de 30 de zile pot pot sa ma adresez "instantelor de judecata competente".Am domiciliul in Bucuresti, sect. 4.
Intrebarea este unde pot depune cererea, ce documente trebuie depuse ?.
Eventual daca exista un model de cerere unde-l pot gasi.
Un pagubit poate folosi polita RCA a autorului accidentului, daca el nu are polita RCA?
Daca pagubasul unui accident nu are RCA, poate avea pretentii de la cel care a provocat accidentul?