avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 940 soluții astăzi
Forum Activitate BIV IMPEX

Activitate BIV IMPEX

Discuție Normele GDPR
Buna ziua
Cum trebuie sa procedam pentru a fi in legalitate cu aceste norme? Suntem o firma mica de transport intern si international cu 6 angajati si am vrea sa stim ce trebuie si cum trebuie procadat pentru a indeplini aceste norme?
Va multumim
Masura ITM: "Angajatorul pentru salariatii care isi desfasoara activitatea in strainatate are obligatia sa le comunice in timp util , inainte de plecare, informatiile prevazute la art 18(1) din legea 53/2003 republicata cu modificarile si completarile ulterioare" - postul de sofer TIR comunitate.
Puteti sa imi dati un model de comunicare pt ce mi se cere?

Va multumesc
Am avut un control de la ITM si ne-au cerut criteriile de evaluare specifice postului de sofer TIR conf. art. 17 legea 53/2003. Ne puteti ajuta in aceasta privinta?
Va multumesc
Discuție ASIGURARE CASCO
BUNA ZIUA

IN URMA FENOMENELOR METEO DIN 15-07-2012 S-A PRODUS AVARIEREA UNEI SEMIREMORCI AFLATA IN LEASING. IN DATA DE 16-07-2012 S-A FACUT CONSTATAREA SI DESCHIDEREA DOSARULUI DE DAUNA. NICI PANA AZI 17-08 NU AM PRIMIT O SOLUTIE IN ACEST DOSAR. ESTE NORMAL SA DUREZE PESTE 2 LUNI AVAND IN VEDERE CA MASINA E IN LEASING SI TREBUIE SA PLATESC FARA SA O FOLOSESC DESI EU AM PLATIT POLITA LA TIMP? CE POT SA FAC IN ACEST CAZ ?

VA MULTUMESC
Discuție indice robor
AM FOST IN DISCUTIE CU O BANCA PENTRU UN CREDIT CU GARANTIE SI AM DISCUTAT DESPRE O ANUMITA DOBANDA.IN CONTRACTUL DE CREDIT APARE INDICELE ROBOR PLUS ......NLA SUTA. ESTE CORECT SI LEGAL IN ACEST MOMENT