avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Activitate darabaneanu

Activitate darabaneanu

de la 1 februarie 2017 se elimina taxa tv persoane juridice?
Răspuns la discuția contract de vanzare cumparare
nu mai am 5 frati dar vreau sa cumpar jumatatea mamei si apoi sa fac succesiunea
daca nu s-a facut succesiunea dupa tata(de 3 luni mort)pot cumpara partea lui mama?jumatate sau cat?din masa succesorala
Răspuns la discuția societate nou infiintata
multumesc dar ordinulmt nr 1172/2009 cu modificarie aduse la OMTI 1007 /2010 articolul 136 litera e spune pentru a elibera licenta de intermediere se cere pentru firmele nou infiintate capitalul subscris si varsat 50 000 eur daca firma ce o detin este infiintata in 2000 dar nu am avut activitate de loc se poate incadra in ordinul MTI 1007 /2010 ?
ce inseamna societate nou infiintata?
ce inseamna societati nou infiintate cu capital social subscris si varsat de 50.000 de euro pentru obtinerea licentei de intermediere transport? se accepta o societate infiintata in 1994 dar care nu a avut activitate pana in 2011 (ba chiar a fost suspendata de la reg. com. si redeschisa ulterior) si care are capitalul cerut sau trebuie infiintata o noua societate cu data infiintarii 2011?
sant introdusi mostenitori pent .partea tatalui
fratele meu cu cumnata au facut contract de vanzare cuclauza de intretinere cu parintii nostri dar erau plecati in italia de 10 ani tata cu mama iau dat in judecata casa a castigato parintii dar tata a decedat in timpul procesului fratele ne- a transmis ca va face recurs daca castiga mama in continuarie ce se va intampla are dreptul mama de partea ei sa odea cui vrea ea fara semnaturile noastre 5 fratii santem va multumesc
tata a decedat inainte de primul termen am inputernicire la notar sa-l reprezin in proces mama a renuntat spunand eu nu stric actul baiatului la tribunal in fata judecatorului acum santem chemati sa depunem acte care dovedim intretinerea parintilor eu am toate chitantele ce dovedesc ca i-am intretinut (doctor ,lemne,etc fratele nu are nici o chitanta doar de la inmormantare acum mama vrea sa mearga sa spuna ca revine pentru reziliere contractului
avem avocat si eu cu mama si fratele dar avocata noastra spune ca nu avem sanse ca mama a renuntat la judecata si cine renunta nu mai are sanse de revenire