avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1594 soluții astăzi
Forum Activitate mihaela dia

Activitate mihaela dia

actul de mediere autentificat la notar trebuie dus si la judecatorie pentru a folosi la cadastru?
Discuție hotarare divort

buna ziua,poate cineva sa-mi spuna cum procedez pentru obtinerea hotararii de divort legalizata daca au trecut cele 30 de zile? Multumesc.
doresc sa achizitionez o locuinta in rate. Care ar fi cea mai avantajoasa varianta in condintiile in care nu imi permit sa platesc o rata mai mare de 250 euro/luna. Mentionez ca as avea posibilitatea ca dupa 2 ani, pot inapoia o suma importanta din imprumut. Multumesc.
daca dupa divort voi schimba numele si domiciliul ce documente sant obligata sa schimb odata cu buletinul, tinand cont ca detin si un autovehicul cumparat in timpul casatoriei si inregistrat pe numele meu. Mentionez ca partajul inca nu a avut loc. Va multumesc!
de fapt acest utilaj este in leasing pe firma prietenului meu la care eu am platit primele 12 rate pana acum si de comun acord cu el dorim sa incheiem contractul de leasing. cei de la banca ne-au facut un calcul "usturator". Speram sa gasim o modalitate cat mai putin costisitoare si sigura de a ajunge acest utilaj pe firma noastra deoarece prietenul nostru are ceva datorii. Credeti ca se mai poate negocia ceva cu banca? Si daca reusesc sa obtin acest utilaj si sa-l iau prin firma acel tva dupa cat inteleg eu se amortizeaza intr-o perioada destul de mare.

Va multumesc, pentru explicatii
vreau sa achizitionez un utilaj de la o firma de leasing, ce ma sfatuiti? sa-l iau pe firma sau pe persoana fizica?