avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1881 soluții astăzi
Forum Activitate aura_1

Activitate aura_1

buna ziua
in 2006 am deschis un pfa, dar din 2009 nu am mai avut nici o activitate, de la registrul comertului a fost radiata in 2010, care este procedura sa o pot inchide si de la fisc.
mentionez ca din 2009 nu am mai depus nici o declaratie, iar anul acesta mi-a venit instintare ca am de platit din 2009 o gramada de bani,
ceea ce nu inteleg este ca daca nu am depus nimic din 2009, si cei de la registru au radiat pfa-ul, de ce mai apare la fisc
multumesc mult


Răspuns la discuția Inchidere pfa
buna ziua
poate cineva sa raspunda?
multumesc mult
Discuție Inchidere pfa
buna ziua
in 2006 am deschis un pfa, dar din 2009 nu am mai avut nici o activitate, de la registrul comertului a fost radiata, care este procedura sa o pot inchide si de la fisc.
mentionez ca din 2009 nu am mai depus nici o declaratie, iar anul acesta mi-a venit instintare ca am de platit din 2009 o gramada de bani, ca si cum as fi depus declaratii in fiecare semestru.
ceea ce nu inteleg este ca daca nu am depus nimic din 2009, si cei de la registru au radiat pfa-ul, de ce mai apare la fisc
multumesc mult
Răspuns la discuția administrator
multumesc inca o data :vishenka:
Răspuns la discuția administrator
multumesc mult si mii de scuze
sper sa le acceptati
Răspuns la discuția credit
multumesc
Răspuns la discuția administrator
nu stie nimeni sa-mi raspunda?
Răspuns la discuția Insolventa-persoana fizica
ce incurajare si ce raspuns sec
Discuție credit
buna ziua
in urma cu 5 ani am facut un credit la care am ipotecat casa, de un an de zile eu si sotul meu nu mai avem serviciu si nu mai pot plati rata, deci sunt pe punctul de a pierde casa.
exista vreo portita legala prin care pot beneficia de o amanare.
precizez ca banca mi-a dat deja un ultimatum
multumesc
Răspuns la discuția administrator
firma pleaca cu o datorie de 200000 lei, daca la sfarsitul insolventei nu se redreseaza, sunt buna de plate acestei vechi datorii?
multumesc