avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Activitate cornel0102

Activitate cornel0102

Răspuns la discuția Datornici in asoc. de proprietari
Unul dintre proprietari locuieste la ultimul etaj, aici este simplu 'robineti le cel de sub el', iar ceilalti ii ocolesti cu alta teava separat , o sa coste ceva dar este mai simplu, dar cred ca ies mai ieftin decat in procese intinse pe ani de zile, bani ,nervi si legislatie intortocheata....
Va anunt cum si ce fac .
Cu stima.
Răspuns la discuția Datornici in asoc. de proprietari
Ok ,merci. Tehnic am vorbit si au fost de acord vecinii de sub ei.
Răspuns la discuția Datornici in asoc. de proprietari
trebuie numai hotarâre a adunării generale sau a C.A., stiti ca AG se strange foarte greu...

toti datornici sunt dati in judecata. dar se tergiverseaza foarte mult..
Parerea mea este ca, foarte greu executi un dator, dureaza peste un an, iar intre timp acumuleaza alte datorii si uite asa nu ajungi nicaieri.
Buna seara, sunt hotarat sa intrerup apa calda si poate si rece a unor apartamente rau platnice. Cum pot sa ma pun la adapostul unei legi sau a unei Hot. AG ,CA ?
Cu datul in judecata m am saturat, sunt o gramada de chichite care pot intarzia procesul sau chiar executarea.

CU STIMA
Răspuns la discuția dobanda
pai atunci nu se mai respecta dobinda" negociata" la inceputul contractului !
Răspuns la discuția Ce poate si ce nu poate o P.F.A.
va multumesc dna.MAGDA STANCIU va rog sa mi spuneti cat este de complicat sau ce trebuie sa fac ptr. un sofer cu CIM
cu stima
cat despre PFA daca este persoana juridica eu cred ca este, atit timp cat are CUI si stampila ,facturi ,bonuri, e.t.c
Răspuns la discuția Ce poate si ce nu poate o P.F.A.
eu sunt PFA -taxi pot angaja sofer pe masina ?
cu stima
Discuție dobanda
daca se plateste creditul mai repede ,normal nu trebuie sa se recalculeze si dobanda platita pana atunci
Buna ziua ,am o intrebare in legatura cu suspenderea permisului:am pierdut fondul si recursul ,exista vreo lege in care daca nu ai fost instiintat, timp de 6 luni nu poate sa ti l mai retina dupa aceasta perioada
VA MULTUMESC cu stima