Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... suspendare permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

suspendare permis

Buna ziua ,am o intrebare in legatura cu suspenderea permisului:am pierdut fondul si recursul ,exista vreo lege in care daca nu ai fost instiintat, timp de 6 luni nu poate sa ti l mai retina dupa aceasta perioada
VA MULTUMESC cu stima
Nu inteleg problema dvs.
Ati depus o plangere contraventionala la instanta competenta. In urma judecarii in fond si recurs hotararea va este nefavorabila. De aici rezulta ca ati avut cunostinta de suspendarea permisului de conducere. Altfel nu aveati motiv sa introduceti plangerea contraventionala. In situatia dvs trebuie sa predati permisul la politie.