avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Activitate AlexK

Activitate AlexK

Răspuns la discuția contract semnat online
Multumesc pentru raspunsurile prompte.
Trimit inapoi pagina scanata cu semnatura mea, ca sa o aiba si ei.

Fac un contract cu o agentie de mediere, consultanta (care imi gasesc de munca in afara tarii) si am ales varianta asta.
Buna ziua,
Intrebarea mea e daca este valabil un contract trimis prin email, printat, semnat si pe urma scanat si trimis inapoi?
Buna ziua,
daca vreau sa fac picturi pe fata copiilor dintr-un oras si sa fac bani pe treaba asta am nevoie sa intocmesc acte, gen sa devin PFA sau pot sa o fac doar cu o aprobare de la primarie?

Si daca da, atunci in cazul muzicienilor care canta pe strada ce se intampla?

Multumesc
Sunt curios daca pot imputernici pe cineva sa semneze odata pe luna in locul meu pentru indemnizatia de somaj.

Are cineva idee de asa ceva?
deci in cazul unui contract de comodat, comodatarul are dreptul legal contractualsa nu plateasca. lasand la o parte intelegerea nescrisa cu comodantul, care consta in perceperea unei sume de bani.

Am dreptate?

multumesc pentru raspuns
Buna, vreau sa inchiriez un apartament (eu sunt proprietarul) si vreau sa fac contract de comodat cu chiriasul dar in acelasi timp sa percep si bani de chirie. gresesc cu ceva? ce s-ar intampla daca nu mai vrea sa-mi plateasca chiria? pot sa il dau afara inainte de termen?