avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 604 soluții astăzi
Forum Activitate mbclk11@yahoo.com

Activitate mbclk11@yahoo.com

se poate acorda concediu de odihna pe perioada preavizului in cazul concedierilor ce nu tin de persoana angajatului?
ce conditii trebuie sa indeplineasca un depozit pentru a functiona en-gros si en-detail. multumesc anticipat
Răspuns la discuția persoane cu handicap
multumesc mult
poate cineva sa-mi spuna va rog daca exista vreo lege care obliga firmele care au mai mult de 50 de angajati sa angajeze 4 % persoane cu dizabilitati,ori in caz contrar trebuie sa plateasca 600 lei / persoana si daca da, care este aceasta.. va multumesc
spuneti-mi, va rog,pentru a transporta marfa(in calitate de p.j.)de la furnizor la sediul soc. mele cu autovehiculul societatii,ce documente trebuie sa se afle la bordul autoveh? si este considerat transport rutier de marfuri in cont propriu sau public? am
buna ziua. am si eu o intrebare. daca am lucrat 2 ani intr-un loc de munca,6 luni in altul iar de 3luni de zile nu mai lucrez si daca raman insarcinata,mai beneficiez de indemnizatia de crestere a copilului? adica, stiu ca inainte se calculau 12 luni din ultimele 24. mai e valabil?
Discuție CCMUNN
ma poate lamuri cineva,va rog, ce inseamna CCMUNN si daca mai este in vigoare?
multumesc frumos
este posibil, (si legal,binenteles) ca,la intoarcerea din concediul pentru cresterea copilului in varsta de pana la 2 ani,angajatorul sa trimita angajata in somaj?