avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Activitate egv

Activitate egv

Pot sa achizitionez imprimanta pentru scoala ?
Multumesc anticipat !
Am o persoana care ma dat in judecata pentru anumite fapte (in legatura cu pamantul care-l detin de la parinti) ce nu au nici o legatura cu realitatea . In prima instanta am castigat procesul si a facut recurs ,am doi ani de zile decand ma poarta prin tribunale cu acuzatii nefondate .
Ce daune pot sa-i cer in instanta pentru acuzatii neadevarate ?
MULTUMESC!
Răspuns la discuția transfer functionar public
Si daca domnul Primar(de la Primaria la care sunt angajata acum ), nu este de acord cu transferul meu ? Ce fac?
Sunt functionar public si as dori sa ma transfer de la o primarie de comuna la alta primarie de comuna pe aceeasi functie ,Spuneti-mi va rog care sunt pasii de urmat.?
sunt functionar public cu atributii de contabil la o autoritate locala , in ce conditii legale pot tine evidenta contabil la un PFA ?
spuneti-mi .va rog ! Pentru a cere daune morale intr-un proces se percepe vre-o taxa sau vre-un procent din suma ceruta ?
multumesc , mult de tot.
multumesc mult.
Cine suporta cheltuielile cu executorul judecatoresc ?Si..... cand le recupar si pe astea?.
in urma sentintei judecatoresti ramasa definitiva si irevocabila si plata unui timbru judiciar prin care se imputerniceste si ordona organele de executare sa puna in executare prezenta hotarare ,
paratul este obligat sa plateasca cheltuielile de judecata reclamantului.
in calitate de reclamant va spun ca nici in ziua de azi (dupa 3 luni de zilede la sentinta) nu am primit nici un leut..
ce trebuie sa fac in continuare ?
cu-i trebuie sa ma adresez?
Răspuns la discuția firma de publicitate - infiintare
pai...as vrea sa stiu cat ai investit in aceasta afacere in ce ai investit si ce profit are afacerea in acest moment dupa cati ani de activitate...si alte date