Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acuzatii mincinoase
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acuzatii mincinoase

Am o persoana care ma dat in judecata pentru anumite fapte (in legatura cu pamantul care-l detin de la parinti) ce nu au nici o legatura cu realitatea . In prima instanta am castigat procesul si a facut recurs ,am doi ani de zile decand ma poarta prin tribunale cu acuzatii nefondate .
Ce daune pot sa-i cer in instanta pentru acuzatii neadevarate ?
MULTUMESC!
Puteti solicita ca si cheltuieli de judecata onorariu avocat,onorariu expert,contravaloarea cheltuieli transport,cu daunele nu aveti sanse prea mari ca sa nu spun ca nu aveti deloc.