avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1066 soluții astăzi
Forum Activitate Stoica Gabriela Madalina

Activitate Stoica Gabriela Madalina

Răspuns la discuția Afacere pe fonduri europene
multumim pt raspuns
Buna ziua,
Am un proiect agricol pe fonduri europene inceput pe 2016 pana in 2022,iar sotul meu vrea sa isi deschida o firma de materiale de constructii prin start-up Romania..noi suntem casatoriti legal..poate sa isi deschida sotul aceasta firma pe fonduri europene chiar daca eu am un proiect?????astept raspunsul dvs....va multumesc...
Buna ziua,
in anul 2016 Am facut un proiect agricol pe fonduri europene pe o firma eu fiind beneficiar,iar in martie2017 mi l-a declarat eligibil,si pe data de 03.04.2017 mi-au virat banii 30.000 euro.eu am nascut pe 01.04.2017.si lucrez la o scoala si urmeaza sa intru in postnatal....pt CCC se calculeaza veniturile pe ultimele 12 luni.si vroiam sa va intreb daca se ia in considerare si cei 30.000 euro,adica la totalul veniturilor pe ultimele 12 luni se adauga si aceasta suma????daca da ce documente imi trebuie sa atasez la dosarul pt CCC si de unde sa il iau????astept raspunsul dvs...va multumesc
Răspuns la discuția Concediu creștere copil
Multmuesc pentru raspunsurile dvs...
Daca am un proiect pe fonduri europene mai pot beneficia de acel stimulentul de insertie timp de 3 ani???astept raspunsul dvs...va multumesc
Răspuns la discuția Concediu creștere copil
multumesc pt raspunsul dvs...si inca o intrebare ,sper sa fie ultima...din cate am inteles e obligatoriu concediu medical de 42 zile apoi pot intra in CCC....daca intru decat in concediu postnatal de 42 zile,apoi nu mai intru in CCC,,pot beneficia de stimulentull de insertie de 3 ani?????
Buna ziua.
Sunt un barbat in varsta de 58 ani,vechime in munca de 22 ani in Romania si 10 ani in Spania,acum sunt in tot in spania in somaj ...ce trebuie sa fac sau unde sa ma interesez daca pot beneficia de pensie europeana din spania????pot beneficia de pensie in Romania ???sau in spania????astept raspunsul dvs ...ca sa stiu unde ar trebuie sa ma interesez....Multumesc.....
Răspuns la discuția Concediu creștere copil
Buna ziua,in legatura cu CCC mai am o nelamurire,daca ma puteti ajuta v-as fii recunoascatoare.inainte de a face dosarul pt a intra in postnatal pentru o luna apoi sa revin la munca si sa iau stimulentul de insertie,timp de 3 ani ..e obligatoriu sa imi iau concediu medical inainte sau dupa nastere pt a putea intra in CCC????astept raspunsul dvs..va multumesc..
Răspuns la discuția Concediu creștere copil
Mulțumesc pentru răspuns
Bună ziua,
Lucrez la o școală Gimnaziala cu 0.25 norma , de 3 ani , iar în martie 2017 urmează sa nasc,și as vrea sa știu dacă pot beneficia de concediu de îngrijire copil????și dacă pot intra în postnatal decât o luna apoi sa revin la munca ??? Și dacă revin beneficiez de cei 500 lei pana la împlinirea de 2 anișori ai copilului????va mulțumesc anticipat
Buna ziua,
Am facut pe data de 04.05.2015 o comanda de usi de interior la o firma din bucuresti si am achitat suma de 3.000 lei si mai aveam de achitat 2.700 lei asta cand urma sa ridicam usile respective si pana in prezent nu ne-au venit usile,ne-au sunat in august sa ne ducem sa luam usile doar ca sunt unele gresite daca vrem sa le luam asa si normal ca nu am fost de acord..si de atunci nu le mai aduc..am facut pe 30.06.2015 o reclamatie la OPC acestia dupa investigatie au decis sa le dea castig spunand ca acestia s-au incadrat in termen de 20-45 zile lucratoare ,desi cand s-au dus ei in control depasise termenul firma respectiva cu 20 zile, am mers in audienta la OPC la acest cormisar si a recunoscut ca a gresit calculul si am facut o revenire la reclamatie spunand ca ei o sa se ocupe de tot si o sa mearga la ei in control sa vada daca sunt usile..dar normal ca ei nu au mai fost acolo..si noi am tot sunat la firma sa intrebam de usi cand sunt gata si ne tot amana spunand ca saptamana viitoare si tot asa ..acum am apelat la dvs in speranta ca ma v-a indruma cineva ce sa fac si unde sa ma mai duc deoarece am ramas blocata si nu mai stiu cine ar putea sa ma ajute..ii putem actiona in instanta am avea castig de cauza???sau tot asa ca la cei de la OPC??asteptam raspunsul dvs..va multumesc....