avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Activitate teodosie113

Activitate teodosie113

Cum pot sa depun cererea pentru marirea pensiei de intretinere fără să mă reprezinte un avocat?
Buna ziua!Sunt mama a 2 copii care au domiciliul la mine dar am custodie comuna cu tatăl.El este in Germania unde lucrează.
Intrebarea Pe care o am este următoarea:daca eu merg cu copiii sa lucrez cu contract in Germania cu acordul lui ce drepturi si ce obligații avem fiecare acolo?
Dacă tatăl copiilor lucrează în străinătate și nu am cum sa dovedesc venitul pe care îl are il pot da in judecata pentru marirea pensiei de întreținere și daca da cum si unde ma pot adresa?
Buna ziua!În condițiile în care unul din părinți lucrează în străinătate(părinții sunt divortati),copiii au dreptul la alocație internațională?
Precizez ca custodia este comuna cu domiciliul la mama si cel plecat este tatăl.
Va multumesc!
Dacă persoana pentru care se cere ordin de restricție are antecedente penale ce i se poate intampla?
Dacă mama mea are 69 ani si din 1989 nu a mai primit indemnizație de mama eroina dupa noua lege primește?
Discuție Plata tva
Dacă am un srl-d cu profil taximetrie cum plătesc tva si cum pot folosi arte din venituri pentru scopuri personale?
Ce este deducerea personala si cum se calculează si la ce foloseste.
As dori sa stiu si eu cat costa un divorț la notar si ce condiții trebuiesc îndeplinite.
Buna ziua!Am si eu o intrebare referitoare la actele necesare pentru bursa sociala in cazul in care sunt divortata copiii sunt cu domiciliul la mine dar eu sunt recasatorita.Intrebarea mea este ce acte duc in acest caz.Si pentru copilul de la gradinita ,pentru cei 50 lei sprijin pentru mers la gradinita.Va multumesc!