avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 278 soluții astăzi
Forum Activitate simona89

Activitate simona89

Buna ziua! Mi-a fost suspendat permisul pentru 60 de zile pe fondul neacordarii de prioritate la o trecere de pietoni, desi eu cand am trecut nu-mi amintesc sa fi vazut vreun pieton si sa nu-i fi acordat prioritate de a traversa. Echipajul de politie a venit la ceva timp dupa mine, m-a oprit si mi-a relatat ca era un pieton in partea stanga pe care eu nu l-am vazut! In partea stanga este un scuar si cel mai probabil daca a fost un pieton acela a traversat dupa ce eu clar eram deja pe trecere cu mult. Ma simt nedreptatita si as vrea sa contest suspendarea doar ca nu stiu cum ar trebui sa arate contestatia, ce sa scriu in ea si cum s-o formulez. Daca ar putea cineva sa ma ajute cu un model, v-as fi tare recunoscatoare!!
Dar daca pana in decembrie 2017 nu voi mai primi niciun plic de la executor, atunci pot invoca prescrierea, nu?

Multumesc pt raspuns!
Buna ziua,

Am luat un credit in mai 2013 si nu l-am mai putut achita. In decembrie 2014 mi-a venit un plic cu executare silita.
Acum vreau sa cumpar un teren si as vrea sa stiu daca datoria mea s-a prescris sau risc sa-mi fie executat terenul. Am nevoie urgenta de un raspuns.

Va multumesc!!
multumesc pt ajutor!
Am de calculat pozitia financiara a intreprinderii, si profa mi-a zis ca sunt 4 factori care det pozitia, unul din ei fiind "relatia intreprinderii cu actionarii"(ceilalti 3 nu-i stiu). Chiar nu stiu ce ar trebui sa fac, deoarece in toate cartile am gasit ca pozitia financiara este determinata de FR, TN, NFR, solvabilitate, in nici un caz nu am gasit acesti 4 factori! MA POATE AJUTA CINEVA CU UN RASPUNS??? Multumesc!
acesta este titlul lucrarii de licenta ...m-ati putea ajuta cu un cuprins???.. multumesc anticipat!