avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate diana olivera

Activitate diana olivera

doamna directoare face abuz in servici ,nu se ocupa de buna ingrizire a batranilor { baie se face o data la 2-3 saptamani } carnea se imparte cu angajatii si apoi ce ramane pt batrani,nu ma lasa sa vizitez o doamna pt ca am vazut prea multe si multe care le pot face rau.multumesc .poate doamna directoare sa ma opresca sa o vizitez?
buna ziua ,sotul meu a lucrat la un patron in post de sofer de tir din ianuarie pana in septembrie ,din gerseala sa aflu ca nu a fost inscris la ITM decat din 13 august.ce putem sa facem acum ?noi am asteptat asa mult timp pt ca avea sa ii platesaca sotului 6.100 lei ,si in fiecare saptamana promisiuni ca luna viitoare ca saptamana viitoare si timpul a trecut ,nici bani nici cotizat.va multumesc anticipat
buna seara intrebarea mea este : presedintele de bloc nu este obligat sa arate facturiile [{sa schimbat coloana de la calorifere la negru ca sa fie mai ieftin}] locatariilor ca sa vada daca este corect sau nu ?la noi nu doreste sa arate si nimeni nu stie cum sau facut calculele nici vicepresedinte nici cenzorii absolut nimeni.ce pot sa fac? multumesc anticipat
multumesc pt raspuns
nu este decedat ,dar este plecat din tara
in caz ca socrul meu {bolnav grav}pleaca dintre noi eu ca nora casatorita cu fiiul lui in spania,am dreptul la mostenirea sotului meu? sau fetita noastra de 1 an si 6 luni minora?multumesc :">
multumesc pt raspusul promt.din pacate pt mine nu stiu nimic de avocati si imi este frica de preturile ce trebuie platite la avocat,acum eu fiind singura intretinatoare a familiei,avand si o fetita de 1 an si 6 luni,nu cred ca imi permit.nu se poate platii avocatul di suma recuperata?
sotul meu a lucrat la o firma de transport ,sofer,din ianuarie pana in septembrie.a semnat contractul in ianuarie si a fost inregistrat la ITM in august,noi fiind oameni de buna credinta nu am fost sa verificam dar cu timpul sau adunat tot mai multi bani si am fost sa verific si asa am aflat ca nu era in scris din ianuarie.le-am prezentat demisia si a spus ca trebuie sa o duca la ITM sa fie stampilata de ei si apoi imi aduce si mie .nici in zi de azi nu mai stiu nimic de ei,ma-u amenintat ca daca fac ceva o sa-mi para rau fiindca avocatul lor a spus ca nu am nici o sansa sa recuperez banii{61.000 lei noi}.am si cateva acte ce nu prea sunt legale facute de firma respectiva ,diagrame,dar nu am contractul de munca ce afost inregistrat in august.multumesc anticipat. daca se poate sa imi trimiteti un mail.diana_blonda2@yahoo.es