avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Activitate ion_srv

Activitate ion_srv

Răspuns la discuția buna seara
ii o suma mai maricica ....dar so dat in seara nunti ..in plic ...eu as renunta si la impartutul sumei aceia ..dat totalu ii o suma destul de mare ....si chiar sa i ia ea pe toti ....nu cred ca ii corect avind in vedere ca la organizarea nunti am participat in mod egal amindoi ...problema ii ca tot imi trimite mesaje ca o sa ajung chiar sa ii mai si dau bani ..si nu intelegeam dc
Răspuns la discuția buna seara
...pai ....anu trecut in vara ....am avut nunta ...si dupa 4 luni am decis amindoi sa divortam .....la partaj ..no avem de impartit doar bani rezultati in urma nunti ......si pariti ai au cinstit mai mult ca si ai mei ......plus de aia is amenintat....cu plicurile de la nunta ...ea sustint ca invitati ei or dat bani mai multi ..si eu nu mai trebuie sa iau nimic din retul de bani ...referitor la aceste lucruri am pus intrebarea de mai sus.multumesc
Discuție buna seara
am o intrebare .....conteaza la partaj citi bani or pus parinti ....sau totul se imparte in mod egal ..si daca plicurile pot fi folosite ca dovada
Discuție imputernicire
am un cont la un C.A.R...la care iam dat imputernicire fostei sotii....avind in vedere ca cei de la car mior zis ca ea nu poate sa scoata acesti bani de acolo fara imputernicire data de mine de la notar ..eu intreba daca ii adevarat ....si daca poate sa ii scoata fara acea imputernicire.......la acel car..una dintre revizoare este o matusa de a ei si poate ca ma mintit in legatura cu imputernicirea
Răspuns la discuția blocare imputernicit
multumesc!!!
eu sunt propietaru contului la un c.a.r.....cum pot bloca imputernicitu....care este fosta sotie?multumesc
Răspuns la discuția partaj
ea la nunta ii drept ca o platit cu 2000 le in plus ..dar chiar daca ii ia si pa aia tot nu ar trebui sa ii mai dau din buzunar
Răspuns la discuția partaj
nu ea sustine ca a avut mai multi ...dar cind o plecat mio luat plicuri ,facturi de nunta ,inclusiv actele personale(certificet de nastere ).contractu de casatorie .....mai putin buletinu care il avem in pormoneu ....eu acuam nu mai am cu ce sa ma justific ..si ma ameninta ca eu o sa trebuiasca sa ii mai dau bani..si nu intelegeam dece
Discuție partaj
In urma nunti si dupa ce sau platit toate cheltuielile aferente evenimentului au rezultat niste bani ...intrebare.....acesti bani cum se impart la partaj ...in functie de citi nuntasi a avut fiecare .in functie de plicuri ..sau jumate jumate ..multumesc!!