avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 733 soluții astăzi
Forum Activitate aura_larisa

Activitate aura_larisa

Buna ziua. As avea si eu cateva nelamuriri cu privire la somaj. sunt somer indemnizat dupa data de 30.09 si aveam prima viza pe 3.11, si intre timp mi-am gasit de munca, am fost sa anunt si am dus actele cerute si de acolo mi-a zis k am dreptul la o prima. acum nu stiu daca mai am dreptul la prima, deoarece am carte de munca, am muncit in perioada liceului timp de 2 saptamani. la varsta de 16-17 ani..
mai am dreptul la prima de somaj?
Răspuns la discuția contract vanzare-cumparare
O cunostinta de-a mea , are problema asta. E casatorit si vrea sa divorteze , iar sotia l-a pacalit sa ii treaca masina pe numele tatalui ei k sa nu beneficieze el de nimic la partaj. El a fost de acord, ca sa scape mai repede , iar acum ii pare rau. Se mai poate face ceva?
Cum pot sa anulez un contract de vanzare-cumparare? se poate face ceva?
Răspuns la discuția costuri divort
Multumesc pentru sfat;)
Răspuns la discuția costuri divort
Oare chiar nu poate nimeni sa imi spuna? :"> aproximativ, va rog...
Răspuns la discuția costuri divort
As fi prea indiscreta sa intreb cam care sunt onorariile unui avocat? Intreb pentru k nu am apelat niciodata la unul si as vrea sa stiu macar aproximativ. Multumesc pentru raspuns.:sorry:
Discuție costuri divort
As dori si eu sa aflu cam care sunt costurile unui divort ale celui care intenteza divortul? Multumesc.
Răspuns la discuția divort
am inteles. multumesc mult .
Răspuns la discuția divort
copii nu sunt, si kt despre comun acord...nu stiu ce sa spun. makr o perioada minima si maxima, poate sa imi spuna cineva? multumesc
Discuție divort
Poate sa ma ajute cineva?....Cat dureaza un divort la o casnicie de cateva luni ,in care singurul bun comun este un autoturism?