avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1029 soluții astăzi
Forum Activitate ana_maria_732000

Activitate ana_maria_732000

Buna ziua!
Sunt sotia unui patron de srl care a deschis procedura de insolventa, dar care din toate semnalele pe care le am, a cam dorit sa ajunga aici. De ce zic asta, deoarece, avand multe datorii la stat si fiind in incapacitate de plata, acesta a fost sfatuit de catre un avocat sa inceapa acveasta procedura. Nu pot dovedi nimic, dar stiu ca sotul meu a mai vandut la "camatari" o firma in aceasii situatie acum 6 ani.
Ce pot face eu sa vin de hac acestui "nemernic"?
Răspuns la discuția iesire din indiviziune
casa va fi evaluata de catre instanta sau de mine?
Răspuns la discuția iesire din indiviziune
bun!
fiul nu are serviciu, nu face nicio imbunatatire deoarece nu isi plateste nici macar lumina, apa si alte utilitati chiar daca sunt pe numele lui.in acest caz credeti ca ii va da cineva ceva?
Răspuns la discuția iesire din indiviziune
cum se poate stabili cine primeste casa si cine sulta?
Răspuns la discuția iesire din indiviziune
de obicei cum se intampla?
cine primeste casa si cine sulta?
cum sili?
e poate stab
buna seara,
ma intereseaza ce pasi trebuie urmati pentru iesirea din indiviziune pentru o casa in care eu am 63 % iar fiul meu 37 % si daca pot vinde chiar daca acesta nu este de acord? fac mentiunea ca a fost construita de mine si sotul meu decedat din 2007..
multumesc anticipat!
care este prima infatisare daca actele se depun in 24.01.2011?
rog raspuns urgent

Răspuns la discuția divort cu copil minor
nu pot dovedi ca i-am dat lui, singura martora in favoarea mea este soacra-mea care stie unde s-au dus banii
Răspuns la discuția divort cu copil minor
Buna seara,
Gheata nu se mai topeste pentru ca femeia cand are probleme cu banii, cu gospodaria, incepe sa ridice tonul etc, iar cand are o angajata care il insoteste peste tot, sta cu sotul tau mai mult decat poti sta tu cu el, atunci... gheata cred ca ia spart-o alta...:)
Răspuns la discuția divort cu copil minor
buna seara,
nu, sotul nu este codebitor.