avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Activitate viocalp

Activitate viocalp

am primit o amenda in valoare de 1000 roni pt ca am parcat o furgoneta la capatul statiei de autobuz,,,,,am oprit masina doar cateva minute si era pe avarii,,,mentionez ca in statia de autobuz detin o taraba cu fructe ,,,iar motivul opririi era sa descarc la taraba,,,pot face contestatie pt anulare amenda? si daca da? ce motiv pot invoca?multumesc pt raspuns
dauna a fost totala
dupa multe luni am primit un formular de angajament,,,daca sunt de acord cu suma incasata,,,,sa nu promovez nici un fel de actiuni contra lor,,,,
Se poate refuza acest angajament '?,,in ce procent din suma pe care o pot primii de la ei,pot cere mai mult?,,,,daca nu ajung la o intelegere cu ei cat ar dura un asemenea proces'?
MULTUMESC
sau platit 4 ani din rate si au mai ramas 2 ani,,,,daca asigurarea plateste in continuare firmei de unde am cumparat masina,,mie nu imi da echivalentul egal la valoarea masinii pe care am avuto? vorbesc pt dauna totala,,,,,,,,multumesc,,,,,masina nu a fost inchiriata in lesing.,am cumparato in rate de la firma de la 0 km
Răspuns la discuția asigurari accidente auto
multumesc pt raspuns
Răspuns la discuția asigurari accidente auto
in certificatul de inmatriculare este aceeasi greseala lipseste penultima cifra
Răspuns la discuția asigurari accidente auto
buna ziua
masina are nr de spania dar eu sunt unic proprietar pe cartea masinii
in iunie 2010 am avut un accident de masina,am primit rca de la persoana vinovata ,dauna fiind totala,,dosarul este finalizat de catre asigurator,,,dar a intervenit o problema,,pe cartea masini unde sunt proprietar este o greseala de tipar ,,nu apare penultima cifra din seria masinii,,,masina este cumparata de mine in 2005 din spania fiind unic proprietar,(avand si mai multe documnete unde este specificat ca sunt proprietarul,,, ex,,,asigurarea,,taxa auto la primarie,,,toate in original),dauna pe care o primesc este in jur de 300 milione lei,,,,vreau sa intreb daca pot da in judecata firma de asigurari si daca se poate castiga procesul,,,, multumesc