avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1082 soluții astăzi
Forum Activitate oprita

Activitate oprita

Buna ziua: As dorii sa imi comunicati daca o persoana a fost condamnata definitiv la 9 luni inchisoare cu suspendare si munca in folosul comunitatii 60 zile ,la infractiune la rgimul circulatiei pe drumurile publice ( respectiv conduc. sub infl.alcoolului) Dupa cit timp poate solicita prezentarea la examen pentru un nou permis si daca trebuioe sa se prezinte pentru anularea permisului vechi.Multumesc
Buna seara. As dorii sa stiu ce drepturi suplimentare prevazute de lege au persoanele diagnosticate cu neoplasm. concedii. invaliditate, etc. pe timpul tratamentului. Asta deoarece am auzit tot felul de scutiri de la impozit, asigurari, altele. Multumesc.
Cu stima Multumesc.
Multumesc
Daca o femeie este luata in evidenta si operata pentru cancer la sin poate sa iasa la pensie de handicap si daca da ce acte ar trebui sa depuna.
25.09.1964
Va salut cu mult respect.
Sotia mea are varsta de 59 de ani are o vechime in munca de cca 25 de ani, si as dorii sa stiu daca ar putea iesii la pensie, anticipata sau anticipata partial sau alta categorie de pensie.Multumesc
Se poate depune o cerere adresata instantei pentru angajarea unui avocat intr-un proces (prima infatisare) si online sau daca nu cind se poate depune si unde. Multumesc
Răspuns la discuția Poprire pe salariu
Multumesc
Răspuns la discuția Poprire pe salariu
la banca