avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Activitate mih1977

Activitate mih1977

Răspuns la discuția modificare salariu la gestionari
multumesc
buna ziua, daca un gestionar are in cartea de munca un salariu brut de 804 lei , cu cat trebuie marit avand in vedere ca salariu minim pe economie a crescut la 750 lei.Multumesc anticipat.
buna ... daca o firma cumpara o masina sh din germania si o plateste fara tva, ce se intimpla in tara la inmatriculare ? care sint pasii pe care trebuie urmati? multumesc.
multumesc mult
buna ziua , va rog lamuriti-ma .... declaratia de tva se dupune lunar dupa prima achizitie intracomunitara.... sau dupa ce ai fost inregistrat in registru operatorilor intracomunitari.....
Răspuns la discuția contabilitate
multumesc mult... ce program imi recomandati , fiind platitoare de tva si avind 3 salariati.... ce declaratii trebuie sa depun lunar si trimestrial si ce termene de depunere au ?
Discuție contabilitate
buna ziua, va rog sa ma lamureasca cineva. as vrea sa-mi tin contabilitatea la firma singura si la sediu. de unde sa incep ... ce-mi trebuie .... vreau sa invat mai mult ....
buna seara. va rog sa-mi trimiteti si mie fisa postului pentru vinzatori .
buna ziua ... va rog sa-mi spuneti de unde pot sa cumpar registru general pentru salariati... este obligatorie sa-l am la sediu societatii... multumesc
Răspuns la discuția o nelamurire
multumesc mult .