avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Activitate erikaforum

Activitate erikaforum

am avut acceiasi situatie. daca nu sinteti casatorita copilul e al dv nu exista nici o hotarire de incredintare a copilului. da , tatal la recunoscut asa ca este bun de plata pentru intretinerea si cresterea minorului(pensia alimentara). e dreptul copilului. aveti nevoe dela notar de de acordul tatalui pentru a pleca in strainatate dar in schimb puteti renunza la pensia alimentara. cred ca ii convine . fiti atenta si puneti plecare "definitiva" si nu veti mai avea probleme. succes.
nu treziti ciinele ce doarme, interesativa bine prima de ai comunica decisia dv. ar putea sa va ceara multi bani pentru o semnatura. am avut si eu acceiasi problema acum 11 ani. acuma sper ca lucrurile s-au scimbat in Rominia. eu am avut nevoe de o semnatura precum ca el era de acord ca fiica sa sa plece in strainatate cu mine(m-a costat scump). ATENTIE. eu am insistat la notar sa-mi puna cuvintul "definitiv" pe declarazie si asta mia ajuns. de atunci traesc in strainatate linistita fara probleme.
va doresc succes si fericire !!!
Răspuns la discuția pensie alimentara
erikaforum a scris:

va scriu din Italia. am nevoe de o informatie de la un avocat.
din 2005 nu am mai ridicat pensia alimentara a fiicei mele din romania. in vara aceasta fiica mea implineste 18 ani. vreau sa stiu daca am dreptul sa ridic pensia alimentara (de la casa pensiei) pe anii din urma de care nu am beneficiat.
va multumesc anticipat.???
erika.
nu este vorba de alocazie, ci de pensie alimentara !!!!
tatal fetei este pensionat si pensia alimentara vine retinuta in fiecare luna direct de la casa pensiei. va multumesc tuturor pentru raspunsuri. ma simt acasa.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Răspuns la discuția pensie alimentara
tatal fetei este pensionat si pensia alimentara vine retinuta in fiecare luna direct de la casa pensiei. va multumesc tuturor pentru raspunsuri. ma simt acasa.
va scriu din Italia. am nevoe de o informatie de la un avocat.
din 2005 nu am mai ridicat pensia alimentara a fiicei mele din romania. in vara aceasta fiica mea implineste 18 ani. vreau sa stiu daca am dreptul sa ridic pensia alimentara (de la casa pensiei) pe anii din urma de care nu am beneficiat.
va multumesc anticipat.???
erika.
va scriu din Italia. am nevoe de o informatie de la un avocat.
din 2005 nu am mai ridicat pensia alimentara a fiicei mele din romania. in vara aceasta fiica mea implineste 18 ani. vreau sa stiu daca am dreptul sa ridic pensia alimentara (de la casa pensiei) pe anii din urma de care nu am beneficiat.
va multumesc anticipat.???
erika.