Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

va scriu din Italia. am nevoe de o informatie de la un avocat.
din 2005 nu am mai ridicat pensia alimentara a fiicei mele din romania. in vara aceasta fiica mea implineste 18 ani. vreau sa stiu daca am dreptul sa ridic pensia alimentara (de la casa pensiei) pe anii din urma de care nu am beneficiat.
va multumesc anticipat.???
erika.
ce legatura are casa pensiei cu pensia alimentara.
fiti mai explicita!
Cred ca e vorba de alocatia de stat.
Daca da, puteti sa o recuperati doar pe ultimii 3 ani, restul s-a prescris.
Alocatia de stat nu este data de catre Casa de pensii.
tatal fetei este pensionat si pensia alimentara vine retinuta in fiecare luna direct de la casa pensiei. va multumesc tuturor pentru raspunsuri. ma simt acasa.
erikaforum a scris:

va scriu din Italia. am nevoe de o informatie de la un avocat.
din 2005 nu am mai ridicat pensia alimentara a fiicei mele din romania. in vara aceasta fiica mea implineste 18 ani. vreau sa stiu daca am dreptul sa ridic pensia alimentara (de la casa pensiei) pe anii din urma de care nu am beneficiat.
va multumesc anticipat.???
erika.
nu este vorba de alocazie, ci de pensie alimentara !!!!
tatal fetei este pensionat si pensia alimentara vine retinuta in fiecare luna direct de la casa pensiei. va multumesc tuturor pentru raspunsuri. ma simt acasa.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...