avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 971 soluții astăzi
Forum Activitate mihaelafurtuna

Activitate mihaelafurtuna

mama fiind nascuta pe 1.06.1954,iar tata a decedat pe 08.11.2009,avand 35 de ani de casatorie ,el avand pensie de boala gradul I de invaliditate(avea 29 de ani in campul muncii).la ce varsta trebuie sa depuna mama dosarul pt pensie.nu are nici un alt venit.
va multumesc!

buna!as dori sa stiu daca as putea obtine fonduri europene nerambursabile pentru un salon de coafura intr-o zona rurala?ce demersuri ar trebui sa fac,cui sa ma adresez?iar pentru salon ce acte necesare ar trebui?
va multumesc!!!

buna!as dori sa stiu daca as putea obtine fonduri europene nerambursabile pentru un salon de coafura intr-o zona rurala?ce demersuri ar trebui sa fac,cui sa ma adresez?iar pentru salon ce acte necesare ar trebui?
va multumesc!!!
Discuție pensie de urmas
buna ziua! as dori un raspuns la urmatoarea problema: mama mea (nascuta la 1/06/1954),dupa decesul tatalui meu, din 08/11/2009, a primit pensie de urmas 6luni,neavand nici un venit!as dori sa stiu cand, la ce varsta, si-ar putea depune dosar pentru pensie,ea este casnica nu a lucrat,iar tatal meu la deces beneficia de pensie de boala ,gradul I de invaliditate!?