avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 274 soluții astăzi
Forum Activitate IULIABIIA

Activitate IULIABIIA

Răspuns la discuția Ce presupune dezinvestirea ?
Multumesc mult !
Ce presupune dezinvestirea in cazul unei incheieri finale civile ?
Răspuns la discuția SEDIU SOCIAL
Multumesc pentru raspuns !
Discuție SEDIU SOCIAL
Daca se schimba proprietarul la un spatiu inchiriat ca si sediu social, noul contract mai trebuie inregistrat la Registrul Comertului ? Contractul de inchiriere initial era pe o perioada nedeterminata. Va rog sa-mi precizati si temeiul legal.
Multumesc !
Răspuns la discuția Reevaluare imobil
Va multumesc foarte mult pentru raspuns !
Răspuns la discuția Reevaluare imobil
Va multumesc foarte mult pentru raspuns !
S-a facut o reevaluare la data de 31.12.2010 si a fost reevaluat un imobil + teren.
Dupa reevaluare, valoarea terenului a crescut iar cea a imobilului a scazut. Pana la aceasta reevaluare nu au existat rezerve din reevaluare.
Valoare teren inainte - 30.000, iar dupa - 33.500.
Valoare cladire inainte - 700.000 iar dupa - 400.000.
Cum fac inregistrarea in contabilitate si care este termenul de depunere al raportului de reevaluare la "impozite si taxe locale" - ?
Răspuns la discuția Reevaluare imobile
VA MULTUMESC PENTRU RASPUNS
Răspuns la discuția Reevaluare imobile
O persoana juridica a reevaluat un imobil la data de 31.12.2010. Care este termenul de depunere a raportului de reevaluare la " Taxe si impozite locale " pentru calculul impozitului pe cladiri: 31.01.2011 sau la 30 zile de la hotararea AGA prin care aceasta este de acord cu noua valoare ? As dori sa stiu temeiul legal de la "taxe si impozite locale''.


Care este termenul de depunere a unui raport de reevaluare imobil facuta la data de 31.12.2010 : - 31.01.2011 sau la 30 zile de la hotararea AGA prin care aceasta este de acord cu noua valoare ? As dori sa stiu temeiul legal.
Va multumesc.