avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Activitate alexutzu1234

Activitate alexutzu1234

Discuție Va rog
Buna ziua am casa la tara plus 7 terenuri arabile am niste vecini care vor sa imi cumpere un teren da problema este ca terenul respectiv este pe numele bunici adica mama lu tatal meu care ea a decedat mai demult si tata nu a facut succesiunea si acuma a murit si tata.Ce varianta as avea sa pot sa vand terenul respectiv sau in arenda sau un act la mana dar fara succesiune facuta?Va astp.rasp.dvs Va multumesc

Răspuns la discuția Un sfat pentru un pamant
Multumesc
Răspuns la discuția Un sfat pentru un pamant
MUltumesc pentru raspunsuri o sa ma interes cat costa succesiunea pe acel teren daca ii prea mult o sa vorbesc cu cumparatorul daca vrea sa facem o hartie facuta la mana ca iam dat terenul lui s.a. legalizata la notar sa vad daca se poate face asa.
Răspuns la discuția Un sfat pentru un pamant
Ok si se poate face doar pe terenul respectiv succesiunea sau pe toate terenurile etc.?
Răspuns la discuția Un sfat pentru un pamant
ok am inteles da nu vreau sa fac succesiune acuma vreau doar sa vand un teren si nu se merita sa fac succesiunea pentru un teren.Eu am inteles ca doar daca am succesiunea facuta doar atunci pot sa vad,ma gandeam ca am o alta varianta dea putea vinde fara succesiune
Răspuns la discuția Un sfat pentru un pamant
nu inteleg mai detaliat daca se poate va rog la intrebarea mea.
Buna ziua am casa la tara plus 7 terenuri arabile am niste vecini care vor sa imi cumpere un teren da problema este ca terenul respectiv este pe numele bunici adica mama lu tatal meu care ea a decedat mai demult si tata nu a facut succesiunea si acuma a murit si tata.Ce varianta as avea sa pot sa vand terenul respectiv?Va astp.rasp.dvs Va multumesc
Buna seara am o masina pe care este pe numele lui tata.Problema ii ca el a decedat si vreau sa stiu cat timp pot sa fac asigurarea la masina , pentru ca nu am bani de succesiune.Astept raspuns de la dvs.Va multumesc
Buna seara am o problema destul de mare am o fetita de 3 luni si doctorita de familie al fetitei tot zice ca nu are vaccin.... doar cu banii se poate asa ceva?Unde as putea sa ma adresez ??Va rog ajutatima
Răspuns la discuția Un sfat
ca am vazut pe asigurarea veche ca are unde se trece numele scrie proprietar sau utilizator.Dar ma gandesc sa nu am probleme cu politia sa zica ca nu este valabila.Si atunci datzi un sfat ce sa fac.Va multumesc