avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1038 soluții astăzi
Forum Activitate Cristina Ifrim

Activitate Cristina Ifrim

Buna seara,

va rog sa-mi spuneti si mie daca se poate ca eu care am un contract de munca normal de 8ore/zi la un angajator si doresc ca o parte din timpul meu sa-l dedic unei alte functii si sa fac un act aditional prin care sa mentionez ca 2 ore cu salariul x lucrez pentru functia x si 6 ore cu salariul y lucrez pentru functia y fara sa fiu nevoita sa mai fac un alt contract de munca?

Va multumesc
Răspuns la discuția CONVENTII CIVILE
ok, multumesc de raspuns,

sa inteleg ca pot folosi aceasta lege pentru toata oluna octombrie 2008 caci eu calculez luna octombrie ?

multumesc
Buna seara,

aveti idee daca legea 200/2008 privind cas-ul asupra conventiilor civile se aplica incepand cu luna octombrie 2008 sau cu luna noiembrie 2008?

multumesc
Răspuns la discuția furt
ok, multumesc pentru raspuns dar nu prea am inteles, pot sau nu pot in cursul cercetarii disciplinare sa-l acuz de furt? sau pot sa-l acuz de sustragerea bunurilor? sau de incalcarea prevederilor din fisa postului?

mercic
Discuție furt
Stimati colegi d epe forum,

daca un angajator descopera ca un salariat fura din unitate si nu doreste sa cheme Politia dar il cerceteaza disciplinar poate in cazul de fata sa-l acuze pentru furt, este unitatea angajatoare in masura sa-l acuze de furt sau este nevoie sa implice neaparat Politia.
De asemenea salariatul respectiv a incalcat si multe din atributiile postului, se poate merge pe incarcalearea atributiilor , pe sustragerea bunurilor dar fara cuvantul furt?

mercic
Va rog sa ma ajutati sa-mi comunicati daca un salariat care trebuia ca cu data de 01.10.2008 sa efectueze o penalizare pentru abatere disciplinara - 60 zile retrogradare din functie si in aceasta perioada el si-a luat medical cand se intoarce din medical dupa cele 60 zile ( caci asa ne-a anuntat) el va trebui sa-si efectueze sau nu penalizarea cu retrogradare?
Va multumesc