avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1048 soluții astăzi
Forum Activitate michele barbalata

Activitate michele barbalata

Discuție buletin expirat
eu locuiesc in italia am carte de identitate italiana buletinul romanesc mi-a expirat in11 11 2010 as dori s-a vin pina acasa, a-s putea intra in tara pe baza la documentul italian sau trebuie neaparat sa scot o procura de la ambasada pentru a putea intra in tara VA MULTUMESC ANTICIPAT
este vorba de casa bunicilor, bunica l-a luat bunicu cu un copil,au facut o casa si inca 3copii inpreuna.Bunici au murit de batrinete, dupa care si copii. Am ramas un singur nepot de la unu din cei 3 copiii si doua nurori de a bunicidar nu au avut copii , plus 3copiii de la copilul bunicului cum ar trebui sa procedam cu mica mostenire,VA MULTUMESC .
Discuție mostenire casa
bunici au facut o casa si 3 copii, dupa un timp a murit bunicul iar bunica sa recasatorit cu altul siun copil .Acu 15ani au murit amandoi batrani cei trei copii au murit si ei au ramas numai cumnatele si un copil de la un frate, plus trei nepoti de la copilul cu celalalt bunic nu sa facut taxa de mostenire .As dori sa stiu ce trebuie sa fac si cati au parte la aceasta casa si cote in parte va multumesc
Discuție despre teren
mama a cumparat a bucata de gradina langa casa in anul 1992 de la niste vecini dar nu a facut acte notariale au facut o hirtie de vinzare scrisa de mana cu martori inclusiv vechiul proprietar semnand ca martor la tranzactie,in 1997 a murit ambi parinti nu sa mai facut acte notariale .fostul patron vrea sa ne ia terenul pe motiv ca acel act de mana nu mai este valid ce ar trebui sa fac sa intru in legalitate cu acest teren va nultumesc
eu am permis de conducere italian fiindca am facut scoala in italia acu in vara ma retrag in tara si as dori sa il schimb in romana nu stiu ce acte imi trebuie sa il transcriu in romana si unde trebuie sa ma duc pt.asta va multumesc