avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Activitate bibiteodora

Activitate bibiteodora

Buna ziua.Sotul meu a fost angajat la o firma din Bucuresti dar muncea in Italia.Ei nu le-au mai oferi de munca si el a plecat in iTALIA SA SE ANGAJEZE LA O ALTA FIRMA DIRECT IN iTALIA.El nu poate sa intre la locul actual de munca deoareca nu are negatia de lichidare,le cer o hartie precum ca are contractul de munca inchis.Dar problema e alta firma din Bucuresti nu vor sa trimeata aceasta hartie ne tot amana ,ca nu este doamna care se ocupa de asa ceva la munca si ca nu-i tine nimeni locul.Mentionez ca el si-a trimis cerere de lichidare in data de 17.08.2016 si am inteles ca este inchis contractul de munca de la inceputul lunii septembrie.Eu sunt din braila.Va multumesc!
buna ziua am si eu o intrebare sunt operata de cancer col uterin cu histerectomie totala vreau si eu sa stiu daca am dreptul la vreun ajutor banesc dar sa ma duc si la munca in continuare.va multumesc
Răspuns la discuția concediu
deci eu sunt in concediu medical de la 1.07.2010 si pana in prezent si munca o voi incepe la 1.01.2012
Răspuns la discuția concediu
eu sunt in concediu medical de la 1.07.2010 si pana in prezent
buna ziua ma numesc damian oana si am o nelamurire cu privire la concediul de odihna.Sunt operata de cancer si stiu ca trebuie sa stau pana la 1an si jumatate in concediu medical vreau sa stiu daca mai am dreptul la concediu de odihna si de cand.pe 2010 mai am 15 zile concediu de odihna de luat,in total eu am dreptul pe un an de zile la34 de zile concediu odihna.Am intrat in concediu medical la 1.07.2010si sunt si in prezent in concediu medical si vreau sa stau tot concediu medical cat mi se cuvine.VA Va multumesc.
Discuție concediu
buna ziua Ma numesc oana si as vrea sa ma lamuriti si pe mine daca se poate cu zile de concediu.Anul trecut am fost operata de cancer histerectomie totala2010 si am avut in luna iunie 15 zile concediu odihna in rest nu am mai avut anul trecut,anul acesta sunt in concedi medical de la 1iulie 2010.As dori sa stiu daca pot sa mai imi iau zile de concediu de odihna sa cate mai am pe anul trecut si cate pe anul acesta Mai am de stat pana la inceputul lunii decembrie2011cm.Va multumesc
am avut o condamnare de 1 an si6 luni in anul1993,ce trebuie sa fac sa ma reabilitez,nu am mai avut nici o condamnare de atunci