avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 786 soluții astăzi
Forum Activitate dora2001

Activitate dora2001

multumesc,
daca ar aplica pt pensionarea anticipata, ar fi penalizata rau ?
Buna ziua, va rog , am o intrebare pt o prietena de-a mea...este nascuta in 12.10.1957, are munciti 27 ani, poate sa isi depuna dosarul de pensionare? multumesc frumos !
Buna ziua,
sunt nascuta in anul 1958 mai 27, muncesc din iulie 1975, ca vanzatoare. As vrea sa ies la pensie , doar ca nu stiu cum e mai avantajos pt mine, la limita de varsta, ori anticipat. multumesc...
Răspuns la discuția Reforma sanatatii!
D-nei Aurelia Tiribentea,... puteti sa ne spuneti si noua numele firmei cu care ati colaborat la reforma pensiilor, ca sa colaboram si noi cu ea...asta asa ca sa nu ne lasam tepuiti de firmele care-si fac atat de mare reclama ? multumiri...
buna ziua, o sora de-a mamei ar dorii sa-si dezvolte o ferma agricola...mai exact o ferma de vaci...,vrea sa acceseze fonduri europene...dar are o problema...pt care va rog sa o ajutati...
are doar 8 clase primare....e necesar sa aiba liceul pentru a intrunii una din conditii , pt a putea cere fonduri eu...?
va multumeste ...
Florica, jud Salaj...=D>
=D>.multumesc...procedura de lichidare s-a incheiat in 1997...deci ar trebuii sa caut la Arhivele Nat... e cam greu...asta e...cu bine...!
o zi buna sa aveti :):)
buna ziua, revin cu alte probleme...
am primit decizia de pensionare.../banii sunt putini/ si trebuie sa fac rost de adeverinte cu sporul de vechime din perioada anilor 1992- a.c.., spor ce nu era inscris in Carnetul de munca.....mmda..in principiu am reusit, doar ca in perioada 01.04.1995 - 06.12.1995. am muncit la banca comerciala (Credit Bank) care nu mai exista...a dat faliment,..
...intreb : este oare posibil sa gasesc undeva datele care ma intererseaza ?
va multumesc...
da , multumesc pt raspuns...
asa este , trebuia sa ies la pensie cu data de 01.03.2011, dar precum spuneam la inceput ..nu aveam cui sa predau munca mea...si prin urmare s-a gasit o "portita" si am mai primit o prelungire de 30 de zile..
....am inteles acuma cea ce ma interesa......
Va doresc o saptamana plina de soare...
bun ziua, revin cu o noua intrebare...
cum este mai bine sa-mi depun dosarul de pensionare la Casa de Pensii......cu data de 01 aprilie / vineri...., ori cu data de 04 aprilie . lunea 2011,???
cu multumiri...
Va multumesc pentru raspuns...