avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Activitate panti

Activitate panti

buna ziua. revin cu o problema care ma framanta de mult. Sunt intr-o relatie de concubinaj. Eu am mostenit pamantul pe care ne ridicam acum o casa cu banii mei si ai concubinei mele. Ce drepturi legale ar avea concubina mea la pamant si/sau casa mea?
Doresc sa stiu cum pot face un testament si care ar fi taxa notariala.
scuze, casa o fac acum. am vandut ceva pamant si imi fac o casuta. eu sunt divortat definitiv.. copii sunt pe la casele lor. vreau sa stiu daca pe actele casei pot sa trec si pe prietena mea, sau trebuie sa ma casatoresc mai intai
multumesc
multumesc mult
buna ziua, am o intrebare. pentru casa mea noua pot sa trec in actele de proprietate pe oricine? ex. o prietena sau 1-2 copii sau numai sotia ? multumesc
Buna ziua, imi cer scuze, daca intrebarea mea e deplasata dar, am pierdut decizia de divort si nu stiu de unde as putea obtine o copie. Unde sa merg? multumesc
Răspuns la discuția mostenire
Multumesc. M-am lamurit.
Răspuns la discuția mostenire
dar daca cei doi concubini construiesc impreuna o casa? trebuie sa se casatoreasca pt. ca sa aibe amandoi drepturi asupra ei?
Discuție mostenire
daca 2 persoane nu sunt casatorite legal, fiecare venind cu anumite bunuri in noua familie, ce drept de mostenire are sotul supravietuitor?