avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 886 soluții astăzi
Forum Activitate marinsas

Activitate marinsas

Răspuns la discuția asociatie proprietari
Multumesc

Marian
buna ziua,

la o nou infiintata asociatie de proprietari care sunt formele de angajare legale pentru Administrator si femeia de seviciu?
in ceea ce priveste administrarea in afara de stampila de ce alte registe mai este nevoie?

Multumesc,
M
Răspuns la discuția cedare spatiu comun bloc
Multumesc de ajutor
buna ziua,

vreau sa intru in posesia(nu neaparat vanzare cumparare) a spatiului din fata usii apartamentului( sa intru in casa scarii). aparatamnetul este la ultimul etaj si nu incurca pe nimeni. ce trebuie sa fac?

Multumesc
M
buna ziua,

la un PFA cu norma fixa de venit, de curand platitor de TVA. Am dreptul sa imi deduc vreo cheltuiala din TVA-ul care urmeaza sa-l dau catre stat? un laptop de ex.

Multumesc,
Marian
Discuție CASS PFA
buna ziua,

am un PFa cu norma fixa de venit, platitor de TVA. am depasit cei 35K euro.
se poate deduce vreo cheltuiala din Tva-ul care il dau catre stat?
de asemenea ma intereseaza care e situatie platii catre CAS.pentru perioada mai 2009( de cand am PFA)- respectiv iulie 2010 (cand am plecat de la firma care imi platea CAS. Alfel spus CAS pe pFA era obligatiu atat timp cat angajatorul platea CAS catre stat?

Multumesc,

Marian
Buna ziua,

am urmatoarea problema. vecinul de la parter nu vrea sa elibereze uscatoria de la parterul blocul pe motiv vrea sa i se repartizeze spatiu la una din spatiile comune aferente fiecarui etaj. cum se procedeaza?

Multumesc,
MM