Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cedare spatiu comun bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cedare spatiu comun bloc

buna ziua,

vreau sa intru in posesia(nu neaparat vanzare cumparare) a spatiului din fata usii apartamentului( sa intru in casa scarii). aparatamnetul este la ultimul etaj si nu incurca pe nimeni. ce trebuie sa fac?

Multumesc
M
Sa luati aprobare de la :
- comitetul executiv al asociatiei (presedinte);
- vecinii de palier (cu ei impartiti cota-parte de la etajul dv.)
- autorizatie de constructie de la primarie (daca vreti sa inchideti spatiul respectiv).

In mod normal, atunci cand "luati" se cheama ca vreti sa va folositi de acel spatiu in scop individual. Asta ar presupune din partea dv. sa-l cumparati sau sa platiti o chirie.
Vedeti cum va puteti intelege cu comitetul si vecinii...

Mai asteptati si alte pareri!
elga50, moderator
Multumesc de ajutor