avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cedare spatiu comun bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cedare spatiu comun bloc

buna ziua,

vreau sa intru in posesia(nu neaparat vanzare cumparare) a spatiului din fata usii apartamentului( sa intru in casa scarii). aparatamnetul este la ultimul etaj si nu incurca pe nimeni. ce trebuie sa fac?

Multumesc
M
Cel mai recent răspuns: marinsas , utilizator 13:01, 13 Octombrie 2011
Sa luati aprobare de la :
- comitetul executiv al asociatiei (presedinte);
- vecinii de palier (cu ei impartiti cota-parte de la etajul dv.)
- autorizatie de constructie de la primarie (daca vreti sa inchideti spatiul respectiv).

In mod normal, atunci cand "luati" se cheama ca vreti sa va folositi de acel spatiu in scop individual. Asta ar presupune din partea dv. sa-l cumparati sau sa platiti o chirie.
Vedeti cum va puteti intelege cu comitetul si vecinii...

Mai asteptati si alte pareri!
Ultima modificare: Joi, 13 Octombrie 2011
elga50, moderator
Multumesc de ajutor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inchidere hol din spatiul comun BullTerrier77 BullTerrier77 Buna ziua. In fata usii apartamentului meu, exista un hol de aproximativ 1,80m/1,20m, hol pe care in mod normal circul doar eu (+familia mea) deoarece prin ... (vezi toată discuția)
Spatii comune bloc(uscatorii+spatii comune pe etaj) marinsas marinsas Buna ziua, am urmatoarea problema. vecinul de la parter nu vrea sa elibereze uscatoria de la parterul blocul pe motiv vrea sa i se repartizeze spatiu la una ... (vezi toată discuția)
Achizitionare uscator scara bloc etaj 4 aurel1234 aurel1234 Buna seara. As vrea sa achizitionez uscatorul de pe scara blocului de la etajul 4 unde locuiesc Am inteles ca trebuie sa fie toti locatarii blocului de acord. ... (vezi toată discuția)