avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 451 soluții astăzi
Forum Activitate maryan52

Activitate maryan52

Buna seara
Perioada crestere copil postnatal nu se trece ca vechime in cartea de munca?
Buna ziua
Unde ma pot adresa pentru recalcularea pensiei?
Daca am primit notificare din bulgaria ptr amenda din iunie 2018, editata septembrie 2019 data primirii martie 2020, ptr depasire viteza , iar notificarea nu cuprinde si poza atasata cum trebuie procedat?
Am primit pe 3.03.2020 o scrisoare de instiintare prin cutie postala Star post, ptr amenda Bulgarie depasire viteza valoare 200€, data depasire 16.06.2018! Data Emitere scrisoare 19.09.2019!
Data primire posta Romania3.03.2020 cum procedez? Multumesc
Răspuns la discuția recalculare pensie
Decizia a fost data din 2015, am cerut o verificare la casa de pensii dar nu am primit un raspuns edificator, ma intereseaza o verificare juridica a calculelor prinse in decizie deoarece mi se pare ca valoarea pensiei este mai mica decat ar trebui chiar daca raspunsul casei de pensii nu este lamuriti. As dori o programare ptr o consultanta
unde ma pot adresa pentru verificarea calculelor facute pentru decizia de pensionare,persoane aflate in aceeasi situatie cu mine au pensie mai mare decat a mea si am impresia ca nu s-au luat in calcul toate conditiile de munca,
De unde pot sa aflu daca mi se recalculeaza pensia in drepturi din noiembrie 2015 cu 26 ani gr 2; stagiu complet cotizare 35 ani
Răspuns la discuția Angajare pensionar bugetar
institutia bugetara (un spital) in care am lucrat ca asistent medical, afirma ca exista o lege care nu imi da voie sa mai raman angajat pe acelasi post dupa pensionarea pentru limita de varsta, nu am gasit nicaieri aceasta lege; multumesc
exista o lege care interzice angajarea unui asistent medical pensionat pe limita de varsta in sistemul bugetar? care este?
cum beneficiez de reducere daca achit on line impozitul, pana la data de 31-.o3; de unde vad aplicarea reducerii?