Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... recalculare pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

recalculare pensie

unde ma pot adresa pentru verificarea calculelor facute pentru decizia de pensionare,persoane aflate in aceeasi situatie cu mine au pensie mai mare decat a mea si am impresia ca nu s-au luat in calcul toate conditiile de munca,
Buna ziua. Daca v-a fost comunicata decizia aveti un termen de contestare in instanta (Tribunal sectia Litigii de munca). Calculul desfasurat este tot la Casa de Pensii in cadrul dosarului dvs
Decizia a fost data din 2015, am cerut o verificare la casa de pensii dar nu am primit un raspuns edificator, ma intereseaza o verificare juridica a calculelor prinse in decizie deoarece mi se pare ca valoarea pensiei este mai mica decat ar trebui chiar daca raspunsul casei de pensii nu este lamuriti. As dori o programare ptr o consultanta