avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1168 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... recalculare pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

recalculare pensie

unde ma pot adresa pentru verificarea calculelor facute pentru decizia de pensionare,persoane aflate in aceeasi situatie cu mine au pensie mai mare decat a mea si am impresia ca nu s-au luat in calcul toate conditiile de munca,
Cel mai recent răspuns: maryan52 , utilizator 14:58, 9 Decembrie 2019
Buna ziua. Daca v-a fost comunicata decizia aveti un termen de contestare in instanta (Tribunal sectia Litigii de munca). Calculul desfasurat este tot la Casa de Pensii in cadrul dosarului dvs
Decizia a fost data din 2015, am cerut o verificare la casa de pensii dar nu am primit un raspuns edificator, ma intereseaza o verificare juridica a calculelor prinse in decizie deoarece mi se pare ca valoarea pensiei este mai mica decat ar trebui chiar daca raspunsul casei de pensii nu este lamuriti. As dori o programare ptr o consultanta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Actiune in instanta pentru recalcularea pensiei catalin23x catalin23x Buna ziua, Va rog sa ma ajutati in urmatoarea privinta: - mama mea a solicitat Casei [b]Locale[/b] de Pensii decizie de pensionare; - solicitarea a fost ... (vezi toată discuția)
Recalcularea pensiei pentru veniturile realizate in acord global si veniturile din prime adonisvigalex adonisvigalex Am iesit la pensie la limita de varsta in 28.03.2010 conform legii 19/2000. La stabilirea pensiei nu au luat in calcul si veniturile realizate in ... (vezi toată discuția)
Recalculare pensie - acord Irina IOSIP Irina IOSIP Bună ziua, Ref. acord: am solicitat includerea acordului in 2005, 2006 și 2006. [u]Nu am primit un raspuns explicit[/u] pentru aceasta problema de la ... (vezi toată discuția)