avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 436 soluții astăzi
Forum Activitate denis marian

Activitate denis marian

in urma unui proces am fost obligat sa fac un zid de granituire intre proprietatea mea si a vecinului 2 nov 2010 ( nu am avut termen de executie ). In 2 feb 2011 am primit citatie de executare silita . Am facut cotestatie si a fost resinsa . In 20 apr 2011 sa icheiat ex. Daca fac recues ce sanse credeti ca as avea Va mulumesc.
Discuție granituire
pentru a face un soclu de beton si gard intre proprietatea si avecinului am nevoie autorizatie de constructe va multumesc.
va rog sa imi spuneti daca am nevoie de autorizatie de constuctie pt. a turna un socu din de beton si aface gardul de granituire cu vecinu, adica intre cele doua proprietati . va mutumesc.
am fost casatorit 12 ani . apartamentul este mostenire de la uchiul ei . am vreun drept in afara de bunuri? avem un copil de 12ani va mutumesc.
in ce conditii ma pot angaja daca sunt in somaj
in urma unui proces pentru granituire istanta a hotarat sa modific jgeaburile acoperisuluisi sa torn rigola din ciment intre case .mentionez ca istanta nu mi-a dat nici un termen de executie a lucrarilor.hotararea a fost data in luna septembrie 2010. am efectuat parte din lucrari adica montarea jgeaburilor urmand a turna rigola de ciment intre case. din cauza timpului nefavorabil nu am putut turna aceasta rigola.
In data de 11.02.2011,am primit o citatie de la executor. o somatie de executare .
VA ROG, sa-mi spuneti daca este legal si daca este in ce conditii.