avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 891 soluții astăzi
Forum Activitate carmen_comanita

Activitate carmen_comanita

Răspuns la discuția credit ipotecar neachitat
pot sa locuiesc in apartament pana cand banca isi recupereaza creanta total sau partial prin revanzarea acestuia
buna
as dori sa stiu care este procedura in fapt in cazul neachitari ratelor unui credit cu ipoteca imobiliara
in cat timp trebuie sa eliberez imobilul ipotecat in cazul neplatii a trei rate consecutive
va multumesc
buna
pentru ptimulcopil am beneficiat de indemnizatie de crestere timp de 2 in cuantum de 2000 lei, respectiv echivalent a 85% din media venitului net obtinut in anulnterior nasterii copilului.
pentru al doilea copil in cele12 luni anterioare nasterii obtin venit dupa cum urmeaza:
5 luni venit din indemnizatie pt crestere copil in cuantum de 2000 lei
6luni venit din salariu in cuantum de 3000 lei
care este procedura de calcul pt indemnizatia de crestere copil in acest caz
va multumesc
buna
am o intrep.individuala in cadrul careia desfasor o activitate de comert.
am un contract de comodat cu o persoana fizica pentru un autoturism pe care il utilizez pentru aprovizionare.
in ce masura sunt deductibile cheltuielile cu combustibilul?
dar cheltuielile cu intretinerea si reparatiile autoturismului? in speta daca am un accident in urma caruia trebuie sa suport cheltuielile cu reparatia acestuia.
va multumesc si va doresc mult succes;)
buna
am o nelamurire cu privire la plata obligatorie a contrib. sociale la casa de pensii de 31.3% in urmatoarea situatie:
am infiintat o intrep. individuala in 15 feb 2011, cod caen 4711- comert cu amanuntul si sunt angajata cu contract de munca pe per. nedeterminata cu program normal de 8 ore la o societate comerciala.
in acest caz mai trebuie sa platesc contri. la casa de pensii si pentru intrep. individuala?
va multumesc pentru sprijin si va doresc succes